Yeni Google Döküman Güncellemesi

  • Haberin Tarihi: 18/12/2015
  • Bu haber 5140 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yeni Google Döküman Güncellemesi

Google Docs, Sheets, Slides güncellemesi okuma modu olan dosya şablonlarına hızlı erişim sağlıyor Yeni okuma modu, özellikle, yazıya odaklanabilmeniz için dikkatinizi dağıtabilecek unsuları ortadan kaldırıyor. Eğer tatil başlamadan önce hala tamamlamadığınız işleriniz varsa Google Docs, Sheets ve Slides’a gelen yeni güncellemeler bu işlerinizi hızlıca bitirmenizi sağlayabilir. Google‘ın productivity uygulamalarının hem Android hem de iOS sürümleri şimdi size firmanın artan şablon kataloglarına tek dokunuşta erişim sağlıyor.

Onlara ulaşmak için hareketli kırmızı işarete ve ardından şablon seç’e basın. Bu sayede, en baştan tasarlamanız gerekmeden, yeni bir mektup, özet ya da proje önerisi hazırlayın. Özel olarak Docs, Sheets ve Slides’a yönelik pek çok birbirinden farklı şablonlar mevcut. Telefondan şablon hazırlamak bilgisayardan hazırlamaya göre tam bir işkence olduğundan telefon kullanıcıları için daha yararlı. Docs için faydalı diğer bir güncelleme de yeni okuma modu. Bunu etkinleştirdiğiniz zaman, yazıya daha rahat odaklanabilmeniz için bütün araç çubukları (toolbar) ortadan kaldırıyor. Güncellemeler, Google Docs (Android, iOS) Sheets (Android, iOS) ve Slides’a (Android, iOS) geliyor.

Neden önemli: Google Suite ve Microsoft Office mobil uygulamalarına benzer özellikler eklemeye devam ettikçe bu yeni güncellemeler gelmeye devam edecek. Word çoktan okuma modu ve şablonları sahipti, şimdi Docs’da Word’le eşit. Google ve Microsoft mütemadiyen, birbirlerinin özelliklerini denkleştirmeye çalıştığından, en iyi seçenek sizin işlerinizi hangi ortamda yapmayı seçtiğinizle alakalı.

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber