Yeni Android 6.0.1 Özellikleri!

  • Haberin Tarihi: 09/12/2015
  • Bu haber 3021 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yeni Android 6.0.1 Özellikleri!

Yeni Rahatsız Etme moduna ‘gelecek alarma kadar’ seçeneğini yeniden getiriyor ve Aralık ayındaki güvenlik güncellemesiyle kullanılabilecek. Google, vadettiği yeni emoji’ler ve birkaç beklenmedik yenilikle birlikte, Pazartesi günü Android 6.0.1’i piyasaya çıkarttı. 2013 Nexus 7’nin Nexus 6P, 5X, 6, 5 ve Wi-Fi/LTE’si için factory images kullanıma hazır. Yazılımı kendiniz hemen kurmak isterseniz, şunu unutmayın ki bugüne kadar yaptığınız her şey silinecek ve cihazınızı sıfırdan başlatacak ya da sadece birkaç gün içinde cihazınıza gelecek güncellemeyi bekleyin.

Unicode 8.0’in beraberinde getirdiği yeni eklenen tako ya da şampanya ifadeleri gibi yeni emojiler sonunda iPhone kullanan arkadaşlarınıza yetiştiğiniz anlamına geliyor. Google, beklenmedik şekilde, tabletlerdeki navigasyon çubuğunda değişikliğe gitmiş: Ars Technica’ya göre ‘geri’ ve ‘home’ tuşları artık sol tarafta ve overview’ tuşu sağda. Honeycomb’la birlikte bir tablet arayüzünü ik piyasaya sürdüğünde o tuşlara yapışıp kaldığındaki gibi buna geçmiş bir patlama tarzında.

Diğer bir iyi değişim ise ‘bir sonraki alarma kadar’ seçeneğinin ‘rahatsız etme’ moduna geri dönüşü. Bununla beraber, cihazınızda zaten kurulu olan alarmlardan birini seçmektense alarmı istediğiniz saate ayarlayabileceksiniz. Bu yeni sürüm aynı zamanda Aralık ayındaki güvenlik güncellemesini de beraberinde getirecek, yani, dışarıda kol gezen sinir bozucu Android açıklarına karşı sıkı korunuyor olacaksınız.

Neden önemli: Alarm ve emoji’lerdeki değişiklikler kesinlikle memnuniyetle karşılandı ve Google‘ın en iyi ve en son sürümünü isteyenler için Nexus cihazlarının nasıl alanlarında kendilerini ayırdığının diğer bir göstergesi. Tablet arayüz değişikliğinin iyi olup olmadığını anlamak için biraz kurcalamamız gerekecek. Tuşlara baş parmakla basmak daha kolay olurdu ancak bu biraz kas hafızamızı zorlamamızı gerektirecek.

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber