Windows – Mac Arasında Dosya Aktarma Yapmak

  • Haberin Tarihi: 12/08/2014
  • Bu haber 1821 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Windows – Mac Arasında Dosya Aktarma Yapmak

Bir çok kullanıcı Windows işletim sistemi ile birlikte Mac bilgisayarları da kullanabiliyor, eğer Windows ve Mac işletim sistemlerinin her ikisini de kullanıyorsanız bazen iki cihaz arasında dosya aktarımı yapmaya ihtiyacınız olabilir.

Varsayılan sistem ayarlarına müdahale edilerek dosya aktarımı yapmak mümkün ama bu işlemler tecrübe isteyebiliyor bu yüzden bazı kullanıcılara karmaşık gelebiliyor.

Windows ve Mac arasında varsayılan sistem ayarlarında değişiklik yapmadan dosya aktarımı için FileDrop adlı uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulama ile Windows ve Mac arasında sürükle bırak yöntemi ile dosya aktarımı sağlamanız mümkün oluyor.

Her iki cihazda da uygulamayı çalıştırdıktan sonra sistemlerin birbirini bulmasını sağlayın ve sürükle bırak yöntemi ile iki cihazın arasında hızlı şekilde uğraşmadan sorunsuzca dosya aktarın, sistemin birisinde dosya aktarılmak istendiğinde diğer cihaza uyarı gidecek ve “Accept Decline” seçenekleri gelecektir “Accept” seçeneği ile dosya aktarımını kabul edebilirsiniz.

Ağda ikiden fazla bilgisayarınız var ise FileDrop üzerinden bunları ayarlayabilirsiniz, yazılım dosyaları aktardıktan sonra varsayılan kayıt yeri olarak “Downloads” klasörüne aktardığınız dosyaları kaydediyor

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber