Windows 10`a Geçmeli Miyim?

  • Haberin Tarihi: 19/08/2015
  • Bu haber 3580 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Windows 10`a Geçmeli Miyim?

Windows 10`a geçiş yapmalı mıyım? Yapmamam için bir sebep var mı?

Ne için olursa olsun, sık sık kullandığınız bir program var mı? Örneğin, ben bazen 2002 yılında piyasa sunulan Photoshop 7 programını kullanıyorum. Eğer ki işletim sisteminizi Windows 10’a yükseltirseniz, sıklıkla kullandığınız programları çalıştıramayabilirsiniz. Kullanıcıların büyük çoğunluğu hiçbir sorunla karşılaşmazken, Windows 7 öncesi programlara bel bağlayanlar uyum sorununu onarması için yazılım sağlayıcısına danışmalılar.

Uyumsuz Donanım

Uyumsuz donanım, yazıcı ve tarayıcı gibi bazı yanbirimlerle alakalı bir durum olabilir. Muhtemelen cihazınızın uygun bir şekilde çalışması için yeni bir sürücü indirmeniz gerekecek. Bu desteği Windows 10’un da sağlayıp sağlamayacağını üreticiye sormalısınız.Windows 10’a geçmeyi planlayan oyun meraklılarının bir sorunu daha var, o da otomatik güncellemeler… Microsoft bu güncellemeleri otomatik olarak sağlıyor, bu yüzden bunu engellemenin bir yolu yok. Bu aslında büyük bir avantaj ama bazı sorunlar da doğurmuyor değil. Önceden, Windows’a yapılan küçük güncellemeler bazen grafik ve sürücülerle uyumluluk gösteriyordu. Hardcore oyuncular Windows 10’a geçmeye meyilliler ve bu, onların küçük güncellemeler ve yamalar kurmalarına kolaylık sağlıyor.

Virüsler

Her ne olursa olsun kimse, onlara bayılmıyor. Üreticiler, Windows 10’u 9 aydır test ediyor ama aynı iPhone ve Android işletim sistemindeki gibi virüslerin cihaza sızması kaçınılmaz. Bu sızıntı büyük olmasa bile, bazı programlar ve özellikler bundan etkilenebilir.

Eğer bu olası sorunlar sizi endişelendiriyorsa, Windows 10’a geçmeden önce birkaç hafta, hatta birkaç ay bekleyebilirsiniz, özellikle de bilgisayarınız eskiyse. Microsoft‘un ücretsiz Windows 10 promosyonu 2016’ya kadar sürecek, bu nedenle acele etmenize gerek yok. Ayrıca, Microsoft size eski sürümünüze geçmeniz için bir ay veriyor. Bu seçeneği Windows 10’un ayarlar menüsünde bulabilirsiniz..

Tüm bunlar sizleri ilgilendirmiyorsa tabi ki gönül rahatlığıyla Windows 10`a geçiş yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber