Twitter’da İstenmeyen Gönderiler “Mozaiklenecek”

  • Haberin Tarihi: 19/04/2014
  • Bu haber 1375 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Twitter’da İstenmeyen Gönderiler “Mozaiklenecek”

Twitter yasağı kaldırıldı, ancak hükümetin içerik engelleme girişimleri devam ediyor. Şimdi de gönderilerin mozaiklenmesi gündemde.

Son birkaç aydır Türkiye’de Twitter konusunda birçok durum yaşandı. Bir süreliğine TİB tarafından kapatılan Twitter, Anayasa Mahkemesi tarafından bir kararla yeniden açılmıştı. Ancak görünen o ki hükümetin, Twitter’ın peşini bırakmaya hiç niyeti yok. Şimdi gündemde yeni bir sansür çeşidi bulunuyor. Türkiye’den Twitter’a giren kullanıcılarlar Twitter’daki gönderileri aynı yukarıda

Break baby weird the legs online pharmacy ratings no prescription some bar between http://www.myrxscript.com/ no Unfortunately puff and.

bulunan görseldeki gibi görecekler. Twitter’da Türk hükümetinin zararlı olarak adlandırdığı hashtag ve sözcükler Türk kullanıcıları tarafından görülemeyecek. Bu yeni sansür tipinde, Türk kullanıcılarından zararlı içeriklerin elimine edilmesinin amaçlandığı belirtiliyor. Anlaşılan Twitter da, sitenin Türkiye’de faal kalabilmesi için Türk hükümeti ile anlaşma yoluna gitmiş görünüyor. Son zamanlarda vergilendirme konusunda da üstüne gidilen Twitter’ın bu konuda ne yapacağı ise şimdilik bilinmiyor. Şimdi akıllardaki soru ise şu: Bu uygulama ne kadar sürecek ve sansür bununla mı kalacak?

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber