Turkcell Superonline 100 MBPS İnternet Keyfim :)

 • Haberin Tarihi: 03/03/2015
 • Bu haber 2198 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Turkcell Superonline 100 MBPS İnternet Keyfim :)

Merhaba Arkadaşlar;  Sizlere Bu yazımda Turkcell Superonline’ın biz üst seviye internet kullanıcılarına vermesi gereken ve veremediği / vermediği bir kaç teknik detaydan bahsedeceğim :)Şuan evimde kullanmakta olduğum internet hızım 100 mbps ‘dir. Ne zamandır şu müşteri hizmetlerini arayayım da 802.11 n destekli olan modemimi 802.ac desteğine geçireyim dedim. Evimde birden fazla bilgisayar var. Modemim masaüstü bilgisayarımın olduğu yerde yer almakta. Bilgisayarımda kaliteli Tunçmatik marka bir ups mevcuttur.

Uzun yıllardan beri ADSL kullandığım dönemden bu yana modemimi de ups ‘in prizine bağlarım, bir dönem dizüstü bilgisayarımı da elektrik kesintilerine karşı saatlerce ups ile beslemiştim. Konuya gelecek olursam; Müşteri hizmetlerini aradım, mevcut internet hızım 100 mbps  ve kablosuz da aldığım hız 35 mbps ‘in üstüne çıkmıyor diye belirttim ve beni teknik departmana aktardılar. Aktarma deseniz aktarmaya benzemez, sanki yanındaki birine vermiş gibi hissettim telefonu. :)  Teknik birimdeki personel ile görüştüm ve durumu anlattım, beyefendi sizin modeminiz 100 mbps ‘i destekliyor dedi.

Fazla uzatmadan adamlar 802.11 ac standartının daha ne olduğunu bilmiyorlar… Kablosuz ayarlarınız ile alakalı olduğunu söyledi ve buradan internet hızınızın düzenli 100 mbps’i aldığını görüyorum dedi ve kablosuz hızınıza buradan müdahale edebilirim dedi, iyi bakalım edin dedim. :) an itibari ile kablosuz hızım 20 mbps ‘e düştü. Yani 3’ün 1’ ini alabilirken artık 3’ün 1`ini bile alamıyorduk.

802.11 AC modem ile ilgili bir çalışmanız olacak mı? şeklinde bir soru sordum ve adam halen 100 mbps’i destekliyor modeminiz diyor. Daha önce konuştuğum bayan ile adamın hiç bir farkını göremedim sanki bant kaydı. :)  Peki dedim gidip 500 – 600 lira para bayılıp AC destekli modem alsam hattımda kullanabilecek miyim dedim. Yok beyefendi sakın diyor :) Kullanamazsınız diyor. Apartmanınızın kutusunda yer alan SWİCH ‘DEN gelen kablo direkt modeminize sabit ip veriyor dedi. :)

Ya kutu demişken sana bir şey paylaşayım dedim. Ne zaman elektrik gitse  uzun saatler dahil olmak üzere benim internet gitmiyor ama arkadaşın interneti elektrik kesintisi ile beraber direkt gittiğini belirttim :) Kutunuzda akü mü var dedim. Adam akünün de ne olduğunu bilmiyor yahu..  AC ‘ yi geçtim artık. Alla alla gitmesi gerek diyor. Adam şaşkına döndü yemin ediyorum. Neyse dedim sana iyi çalışmalar bana iyi akşamlar. :)

Buradaki konu 2015 te Superonline gibi altyapısı olan internet sağlayıcılarının çalışanlarının bu kadar bilgisiz olması bu durum umarız düzeltilir… Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Hoşçakalın.

Yazar – Yiğit Emir Ahi

facebook

The following two tabs change content below.

View Yigit's Full Profile

Fırsatını buldukça güncel gelişmeleri takip etmeye çalışan, Araştırmayı seven ve yeniliklere açık olan biriyim. Teknoloji ile birlikte doğru orantılı olarak gelişim gösteren bir insanım. Teknoloji Dünyasının yeni kanlarından olan teknoajans.net de yazar olarak görev almaktan gurur duymaktayım. Aynı zamanda Türkiye'nin en büyük Teknoloji Hiperstore 'u olan Vatan Bilgisayar San. ve Tic. A.Ş.' de görev almaktayım.

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • MAHMUT
  7 Ocak 2016 17:14

  Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkürlerimi sunarım. Çok faydalı buldum. Çok haklısınız.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber