Tim Cook Yeni Mezunları Dünyayı Değiştirmeleri İçin Cesaretlendiriyor !

  • Haberin Tarihi: 21/05/2015
  • Bu haber 1037 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Tim Cook Yeni Mezunları Dünyayı Değiştirmeleri İçin Cesaretlendiriyor !

Apple CEO’su Tim Cook’un Pazar günü George Washington Üniversitesi’nin bu yılki mezunlarına yaptığı konuşmasında önemli tek bir odak noktası vardı: “Dünya onu değiştirmenizi bekliyor!”

20 dakika uzunluğundaki diploma töreni konuşması sırasında Cook, oldukça kişisel hikayelerden, Steve Jobs ile tanışmasına kadar bir çok anısından bahsetti.

George Wallace ve Jimmy Carter’ın Alabama’da geçen ergenliklerinden köleliğin iç savaştaki önemini gözardı etmeye ve 1990’ların sonunda Steve Jobs ile tanışmasına kadar bir çok anısından söz etti. Jobs hakkında, “Steve benim bu hayatta bildiğim her şeyi sorgulamama sebep oldu, hem de bunu yapabileceği en iyi şekilde yaptı.” yorumunu yaptı.

Cook, “kusursuz ilerleyiş mümkündür” diyerek yeni mezunların kendi “Kuzey Yıldızı”nı bulmasını ve dünyayı değiştirmeye odaklanmalarını istedi ve bu yönde yol gösterdi. “İyi ve daha iyi arasında seçim yapmanız gerekmiyor.” dedi.

“Dünyayı kıyıda köşede, önemsiz bir yerde yaşamamalısınız. Dünyanın size arenada ihtiyacı var. Çözülmesi gereken sorunlar, sona ermesi gereken adaletsizlikler var. İnsanlar halen suçsuz yere mahkum ediliyor, halen tedavisinin bulunması gereken hastalıklar var. Bir sonraki hamleniz ne olursa olsun dünyanın sizin enerjinize, sabrınıza ve tutkunuza ihtiyacı var. Risk almaktan çekinmeyin.” dedi.

Ciddi sosyal mesajlarının ardından Cook, diploma töreni konuşmasında ayrıca iPhone dışında akıllı telefon kullanan mezunlara takılmayı da ihmal etmedi.

“iPhone’u olan arkadaşlar lütfen sadece telefonlarını sessize alsınlar. iPhone’dan başka telefon kullananlar ise lütfen telefonlarını koridora doğru yollasınlar biz toplayacağız. iPhone’un çok harika bir geri dönüşüm programı var.” diyerek şakacılığını da konuşturdu. Son olarak iPhone’u ile mezun olacakların bir fotoğrafını çeken Cook konuşmasını sonlandırdı.

Cook’un konuşmasını aşağıdan izleyebilirsiniz..

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber