Spider-Man: Homecoming Ön Gösterimini İzledik! (SPOILER YOK)

  • Haberin Tarihi: 05/07/2017
  • Bu haber 2326 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Spider-Man: Homecoming Ön Gösterimini İzledik! (SPOILER YOK)

Temmuz ayının 7. gününde vizyona girecek olan Spider-Man: Homecoming (Örümcek-Adam: Yuvaya Dönüş) filminin ön gösterimini izledik. Marvel Sinematik Evreninde (MCU) ilk solo Spider-Man filmi niteliğini taşıyan bu film hayranları heyecanlandıran bir beklentiye sokmuştu. Sony’den ipleri eline alan Marvel, filmi kendi çizgileri içerisinde çekmek ve Spider-Man’i özüne döndürmek istiyordu. Marvel bunu başardı mı? İşte buna siz karar vereceksiniz.

Genel olarak bakarsak bu film olmuş, hatta çok güzel olmuş. Tabii bu sonuç beklentilere göre değişir. Bizim beklentilerimize göre bu film gayet başarılı ve güzel bir giriş filmi olmuş.

Kesinlikle aşırı eğlenceli bir film olduğunu söyleyebiliriz. MCU’daki en eğlenceli film sıfatını da verdik gitti.  Yeni Peter Parker’ımızı daha önce Kaptan Amerika: İç Savaş filminde görmüştük zaten. Oyuncu ilk seçildiğinden beri bir tereddüt vardı hayranlar tarafında. Bu tereddüt Kaptan Amerika: İç Savaş filminde biraz giderilmişti. Fakat solo filmi olarak ilk defa gördüğümüzde yeni Peter Parker’ımızı çok sevdik. Zaten MCU’ya ufak Spidey olarak girdiğinden olgun bir oyuncu olması beklenemezdi. Olgun olup olmaması da fark etmez zira rolün üstünden harikulade bir şekilde geldiğini düşünüyoruz. Tabi bu bir kıyaslama değil. Tobey ve Andrew gerçekten rollerini başarıyla yapmış Peterlar. Fakat Tom Holland bu konsept çerçevesinde ve MCU Spider-Man’ine gerçekten çok yakışan bir oyuncu olmuş. Yanı sıra Peter’ın buddy’si Ned, sevdiceği Liz ve tabii ki muhteşem bir hala olan May hala harika bir şekilde oynamışlar.

Bildiğiniz üzere filmde Tony Stark ve yardımcısı Happy Hogan da var. Tony’in Peter’a yaptırımı ve Peter ile Happy’nin de güzel muhabbeti işleniyor filmde. Bu arada filmin sonlarında Avengers ile ilgili ufak tefek diyebileceğimiz bir yenilikten haberdar oluyoruz. Tony ile Peter’ın arasındaki Avenger olma muhabbeti tatlı ve eğlendirici bir hal alıyor.

Genel olarak bir değerlendirme yaparsak; bize göre en eğlenceli Spider-Man ve MCU filmi olmuş. Film gerek diyaloglarla gerekse jest ve mimikler ile güldürmeyi başarıyor. “Film tamamen mi iyi olmuş, hiç mi kötü yanı yok?” dediğinizi duyar gibiyim. Tabii ki eksikleri ve “Şöyle olsa daha iyi olabilirdi.” dediğiniz yerler de oluyor. Ama bu tamamen beklentinize bağlı bir şey. Solo Spider-Man filminden bir Infinity War ağırlığı beklerseniz, alacağınız tek şey hüzün olur. Fakat MCU’nun ilk solo Spider-Man filmi, filmin amacı Spider-Man’ı tamamen artık MCU’ya aktarmak ve zimmetlemek olduğu bilinciyle giderseniz, filmin eğlence kısmında eğlenir, ciddi kısmında ciddileşirsiniz.

PEKİ FİLMİ SİNEMADA İZLEMEYE DEĞER Mİ?

Kesinlikle izlenmesi, özellikle de sinemada izlenmesi gereken bir film. Kendisiyle barışık, kaliteli efektlerin olduğu bir film. Korkulanın aksine bir CGI oyun gibi değil de kaliteli bir görüntüsü olan bir film. En önde izlememize rağmen pek bizi rahatsız etmedi efektler.

Son olarak filmde her Marvel filminde olduğu gibi post-credits sahneleri mevcut. Toplam 2 tane post-credits sahnesi sizleri bekliyor.

Spider-Man: Homecoming 7 temmuz cuma günü sinemalarda!

The following two tabs change content below.

Abdullah İlhan

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Tarih bölümü öğrencisi. Sinema ve Edebiyata ilgili. Bilhassa Bilim-Kurgu/Fantastik türlerine ilgili.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber