Sosyal Medya Pazarlamasında Instagram’ın Gücü

  • Haberin Tarihi: 17/06/2015
  • Bu haber 1384 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sosyal Medya Pazarlamasında Instagram’ın Gücü

Facebook kullanımının azalması markaları sosyal medyada yeni arayışlara yöneltti. Bu yönelişle beraber markalar farklı araçları keşfetmeye başladılar. Forrester Research’ün en etkili pazarlama aracı olarak gördüğü, görsel sosyal site olan Instagram da popüler olarak kullanılmaya başlayan bu araçlar arasında ilk sırada yerini alıyor. Hatta Instagram o kadar büyük bir ticari potansiyele sahip ki birçok pazarlamacı onu dünyanın en güçlü satış aracı olarak adlandırmaya başladı.

Fakat Instagram üzerindeki satışın temel kuralları diğer araçlara göre farklı işliyor. Örneğin ticari sitelerle ilgili linkler yayınlamak mümkün değil ya da ürünün satışına katkı sağlayacak direkt içerikleri paylaşma imkânı sunmuyor. Sadece fotoğrafın gücünü arttırmak için bir yer.

Günümüzde genç kesiminde yeni ilgisi olan Instagram aslında geleceğe yönelik tam bir pazarlama ağı olabilir, bunun en büyük sebeplerinden birisi Facebook ağından destek alan web sitelerinin Facebook`ta etkisini kaybetmesi, çünkü gün geçtikte artan Facebook Messenger kullanıcı sayısı Facebook`u sosyal ağdan çok Whatsapp benzeri bir uygulamaya çeviriyor ve yayıncıların gönderilerinin erişim sayısı ciddi miktarda düşüşe geçiyor.

Tüm bunları engellemenin tek yolu ise yeni popüler sosyal ağlara adım atmak

Şunu da belirtmek istiyoruz ki tüm bu toprakların sahibi Mark Zuckerberg

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber