Snapdragon 808 İşlemcili, 5.5 inç Ekranlı, 16 MP Kameralı LG G4

  • Haberin Tarihi: 29/04/2015
  • Bu haber 1387 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Snapdragon 808 İşlemcili, 5.5 inç Ekranlı, 16 MP Kameralı LG G4

LG‘nin en son ve en iyi ürünü işte karşımızda. New York ve Londra’da düzenlenen lanse etkinliğinde Koreli mobil telefon üreticisi LG, en son ürünü G4’ü kutusundan çıkardı. Geliştirilmiş Quad-HD görüntü kalitesi ve 6 çekirdekli işlemcisi ve 16 MP kamerası ile ortaya çıkan G4, Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 gibi telefonlara bir anda alternatif oldu.

LG ayrıca kalitesini ve ününü, telefonun arka kapağına deri bir kaplama yaparak üst düzey bir estetiklik ile artırmayı umuyor. Cihaz Kore’de 29 Nisan’da satışa sunulacak olup diğer ülkelere de Mayıs, Haziran gibi gelmesi bekleniyor.

Dizayn ve görüntü

Tıpkı önceki versiyonları gibi LG G4 de 5.5 inçlik LCD ekranı ile karşımıza çıkıyor. Quad-HD dokunmatik ekranı ise oldukça keskin ve dokunmatiği kuvvetli. 2560×1440 çözünürlüğe sahip olan ekran 534 ppi. Bu da G4’ü bir anda 577 ppi olan Galaxy S6 ve 441 ppi olan HTC One M9’un arasına yerleştiriyor.

Boyutu aynı olsa da ekran geçen seneki versiyonun aynısı değil. LG, G4’ün ekranının şimdiye kadar hiçbir yerde görülmemiş IPS Quantum görüntü kalitesine sahip olduğunu ve önceki mobil cihazlarında bulunan QHD ekranlardan yüzde 25 daha parlak ve yüzde 20 daha daha geniş bir renk yelpazesi olduğunu belirtiyor. Kontrast ise geçen seneki G3’e oranla yüzde 50 oranında geliştirilmiş durumda.

Renk kesinlik & doğruluğu da gelişerek daha canlı ve gerçekçi kırmızı, mavi tonlar sunuyor. Ancak bu fark G4’e bir bakışta anlaşılmamakla birlikte diğer rakipleri ile yan yana koyulduğunda fark anlaşılıyor.

G Flex 2 gibi, G4’ün de kıvrımlı hatlara sahip olduğunu görüyoruz. Önceki versiyonu 4 kat daha dik ve kemerli hatlara sahip olsa da bu farkı G4’e baktığımızda hemen fark edemiyoruz.

LG‘nin arka kapak için 3 farklı seçenek içeren dizayn seçenekleri bulunuyor. İlk seçenek LG‘nin tanıtım kampanyalarında sıklıkla üstünde durduğu ve tamamen organik boyalar kullanılmış olan mavi, siyah ve ten rengi deri kaplamaları. Ayrıca bir seramik boya kullanılmış, bir de G3’ün arka kapağına benzeyen iki de plastik arka kapak seçenekleri bulunuyor.

Önden bakıldığında cihaz eski versiyonunun tıpatıp aynısı gibi duruyor ancak biraz daha ince hissettiriyor ve kıvrımları ele tam oturuyor. 76 mm genişliğindeki cihaz önceki versiyonundan biraz daha geniş olup 149 mm’lik uzunluğa sahip. Seramik ve metalik arka kapaklar bizi çok fazla heyecanlandırmasa da deri arka kapak seçeneği ise gayet güzel duruyor. Deri arka kapak Motorola Moto X için bulunan arka kapaklara benziyor. LG bu konuda, lüks markaların ürünleri için deri kaplamalar yaptırdığı kaynak ile birlikte çalıştıklarını belirtiyor.

Yazılım ve ana öğeler

G4, Qualcomm’un ürettiği altı çekirdekli Snapdragon 808 işlemcisine ve 3 GB RAM’e sahip. Bu haber G Flex 2’deki sekiz çekirdekli işlemciden sonra geriye yönelik bir adım gibi dursa da LG, 808 işlemcinin kamera optimizasyonu, fotoğraf ve görüntü kalitesi ile daha uyumlu olduğunu belirtiyor.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber