Şimdi de Whatsapp’tan 24 Saatlik Durum Güncelleme Özelliği Yayında!

  • Haberin Tarihi: 24/02/2017
  • Bu haber 2689 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Şimdi de Whatsapp’tan 24 Saatlik Durum Güncelleme Özelliği Yayında!

Son dönemlerde neredeyse tüm sosyal medya ağını eline alan Mark Zuckerberg, Snapchat‘ten araklayıp Instagram’a uyarlayan hikayem özelliği yetmezmiş gibi şimdi aynı özelliği alıp Whatsapp platformuna uyarladı!

Hepimiz düzenli olarak Whatsapp durumları takip etmeye alıştık. Kim ne trip atıyor, kim ne yapıyor gibi şeyleri günlük Whatsapp durumlarına bakarak anlamamız mümkün. Ancak yeni gelen 24 saatte kaybolan durum görselleri eski mevcut yazılı durum özelliğini ortadan kaldırdı. Şu an için bu durumdan şikayetçi olan bir çok kullanıcı mevcut.

Mark bey n’apıyosunuz? Yahu zaten araklayacağını arakladın, Instagram‘a özelliği kopyaladın yetmedi Messenger uygulamasına da ekledin. Bırak bari Whatsapp rahat etsin insanlar durumlarıyla mutlu, fotoğraf paylaşmak isteyen Instagram’da, Snapchat’te paylaşır zaten ama biz sıkıldık her yerde anlık fotoğraf furyasından!

Mark Zuckerberg abimizin yeni planı muhtemel oranda Whatsapp‘ı yalnızca bir mesajlaşma servisi olmaktan öteye taşıyıp bir sosyal ağa dönüştürmek yönünde olmalı.

Peki Snapchat bu duruma dur diyemiyor mu, böyle bir hakkı yok mu?

Teknoloji sektöründeki gelişmeler patentler aracılığıyla elde tutuluyor, peki Snapchat’in kendine ait patentleri yok mu? Evet var ancak yazılım dünyasında patent işleri ürün patentlerine oranla biraz daha farklı ilerliyor. Eğer programlanan kodlarda küçük de olsa değişiklikler yapıldıysa (ki evet, öyle değişiklikler mevcut) bu, patent ihlaline girmiyor. Yalnızca bir kod olduğu gibi kopyalanıp kullanıldığı takdirde bu patent ihlaline giriyor.

Bir zamanlar ülkemizde de patlama yapan Snapchat‘in sonunu yavaş yavaş görüyor gibiyiz…

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber