Samsung Taşınabilir SSD T1

  • Haberin Tarihi: 02/07/2015
  • Bu haber 5416 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Samsung Taşınabilir SSD T1

Dijital medya depolamada bir sonraki evreye geçin.

Günümüzün sürekli gelişen teknoloji dünyasında işlerimiz de yaşamımızda aslında dijital medyaya kayıt edilmekte. Sizinle alakalı her şey dijital formatta saklanmakta, bundan dolayı bu bilgilerden herhangi birine ihtiyacınız olduğu zaman ulaşabilmeniz çok önemli. Önemli iş dosyaları, ailenizin yada arkadaşlarınızın videoları, fotoğrafları yada kişisel bilgileri güvenli bir şekilde saklamalı ve gerektiğinde ona kolayca ulaşılmalı.

Verilerinizle ilgili artık içiniz rahat edebilir, çünkü harici veri depolama sektöründe yepyeni konseptte taşınabilir SSD T1 var. Çığır açan V-NAND teknolojisiyle tasarlanan T1, hafıza hücrelerini dikey depolayan yenilikçi yapısıyla gelişmiş güvenlik ve performans sunuyor.

T1 hem hızlı hem güvenli hemde şık, Bunu taşınabilir şıklık olarak tanıtabilirsiniz. İçinde sizi siz yapan her şey var. Bu tasarımı her yerde yanınızda taşımak isteyeceksiniz, ama sizi tek etkileyecek tarafı bu havalı tasarımı değil. T1 sayesinde verimliliğiniz daha yüksek hızlara çıkacak ve veri saklamanız Samsung`un yenilikçi V-NAND teknolojisi sayesinde daha güvenli bir hale gelecek. Dijital medya depolama sektöründeki hard disk sürücülerinin gelecekteki yerini alacak ve sadece size özel taşınabilir portföyünüz olacak T1 ile günlük yaşam standardınızı değiştirmeye hazırlanın.

V-NAND teknolojisiyle yaşamınızı hızlandırın

Eğer aradığınız hız ise başka yere bakmanıza gerek yok V-NAND teknolojisiyle çalışan yüksek hızlı USB 3.0 arayüzü ve Samsung`un yenilikçi “TurboWhite” teknolojisiyle desteklenen taşınabilir SSD T1`in ardışık okuma/yazma hızı ve yanıt süresi dahili SSD`ler kadar yüksek ve 450 MB/s`ye kadar ulaşabiliyor. T1`in rastlantısal okuma/yazma hızı harici bir HDD`ye oranla 100 kat daha fazla, böylesi bir hızla T1`i harici sürücüden bilgisayara veri kopyalamadan ikinci bir dahili SSD gibi kullanabilirsiniz. Bunun anlamı, değerli vaktinizi veri aktarımına harcamak zorunda kalmadan günlük yaşantınıza hızla devam edebilirsiniz.

Samsung T1 SSD

Değerli verilerinizi istenmeyen kazalardan koruyun

Tüm bunların yanında taşınabilir HDD`ler ne kadar pahalısı olursa olsun düştüğünde bozulmalara yada veri kayıplarına sebep olabiliyor.

Kabul etmemiz gereken bir şey var, ne kadar dikkatli olmaya çalışıyor olsak bile bazen kazalar kaçınılmaz olabiliyor, ama söz konusu çok değerli verileriniz olunca sürücünüzü elinizden düşürmeniz halinde bir çeşit güvenceniz olsun istersiniz. Samsung mühendisleri taşınlabilir SSD T1`i son derecek dayanıklı ve sanal dünyanın çıkarabileceği sorunlar karşısında dimdik ayakta kalabilecek şekilde tasarladı. Çarpmalara karşı durabilir, verilerinizi 1500 G`lik ciddi şoklardan, 20 G`lik  sarsıntılardan koruyabilirsiniz. Hafıza bazlı depolama sayesinde taşınabilir SSD T1`in sağa sola takılabilecek hiçbir hareketli ek parçası yoktur, dolayısıyla gittiğiniz her yere onu da yanınızda götürebilirsiniz.

Kimler tercih edebilir?

Ofis çalışanları, iş için sık seyahat edenler, grafik tasarımcılar yada fotoğrafçılar şıklığın ve performansın birleştiği bu güzel ürünü tercih edebilirler.


 

Kapasite | 250 GB , 500 GB 1 TB

Arayüz | USB 3.0 2.0 uyumlu

Boyutlar | 71 x 9,2 x 53,2mm

Ağırlık | Maksimum 30 gram

Transfer hızı | 450 MB/sn`ye kadar

Kriptolama | AES 256 -bit

Güvenlik | Şifre tanımlanabilir (opsiyonel)

Garanti | 3 Yıl


 

Kişisel yorum

İçtenlikle söyleyebilirim ki bu harici SSD`ler gelecekte harici HDD`lerin yerini tamamen alacak ve faydaları saymakla bitmeyecek seviyelere ulaşacak. Kesinlikle PC sevdalılarının ulaşmak isteyeceği cinsten bir cihaz.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber