Samsung Patronları Değiştiriyor

  • Haberin Tarihi: 01/12/2015
  • Bu haber 1292 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Samsung Patronları Değiştiriyor

Samsung Electronics, Mobil Araştırma ve Geliştirme’nin başındaki D.J. Koh’u firmanın Mobil İletişimler Bölümü’nün yeni Başkanı yaptı.

Bu hamle, eski başkan J.K. Shin’in görevi sırasında Samsung‘un Mobil Bölümü’nde Galaxy S6 Edge’e bu yılki talebin az, Galaxy S6 kavissiz ekrana talebin ise fazla olacağı yönünde bir hesap hatası da dahil olmak üzere bazı düzeltemeler gerektiriyor. Wall Street Journal’a göre Samsung, Salı günü, Shin’in ve başka bir eş başkanın da günlük görevlerinden çekileceğini açıkladı.

Güney Koreli firma akıllı telefon piyasasındaki en büyük oyuncu olmakla birlikte satışlarını arttırmak için Galaxy S6 ve S6 Edge’in fiyatını düşürmesi ve ayrıca daha ucuz olan düşük ve orta seviyeli telefonların satış oranının daha yükseltmesine rağmen mobil telefon piyasasında elde edilen karların geçen çeyreğe göre hafifçe düştüğünden bu üçüncü çeyreğe tam olarak yansımadı. IDC’e göre, Firma üçüncü çeyrekte %23,8’lik Pazar payına 84,5 milyon akıllı telefon teslimatını gerçekleştirdi. Bu da geçen seneki aynı çeyrekte sattıklarından %6 daha fazla. Samsung, alt pazarda Çin markalarının ucuz telefonlarıyla, üst pazarda ise Apple’la yarışıyor.

IDC, 200 dolar altı cihazların yeni gelişen pazarlarda teslimatların çoğunu oluşturduğunu söylüyor. Galaxy S6 Edge+ ve Note5’in lansmanıyla firma yüksek kalitedeki cihazlarına odaklanarak ucuz telefonlarındaki düşük kâr marjını telafi etmeyi denedi. Akıllı telefonlarına olan ilgiyi arttıramadığı için Shin’in işini kaybedebileceğine dair spekülasyonlara karşın, Samsung’un geçen sene gerçekleştirilen yıllık yönetim değişikliğinde, üç eş başkanından biri Shin oldu.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber