Samsung Galaxy S8 Hakkında Yeni Söylentiler Var

  • Haberin Tarihi: 27/09/2016
  • Bu haber 1562 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Samsung Galaxy S8 Hakkında Yeni Söylentiler Var

Samsung`un gelecek amiral gemisi modeli olan Galaxy S8 için daha önce de ortaya pek çok iddia atıldı, bu iddialardan en büyüğü ise artık hem normal hemde edge modeli yerine yalnızca edge modeli geleceği yönündeydi.

Yeni gelen söylentilere göre Samsung Galaxy S8`i Exynos 8895 işlemci ve Mali-G71 grafik işlem birimiyle bizlere sunacak.

Samsung`un her yıl bir çok sızıntısını yapan SamMobile`a göre Samsung`un geçtiğimiz yıl geçiş yapmış olduğu 14nm üretim teknolojisi daha da geliştirilerek bu yıl karşımıza 10nm olarak çıkacak ve yeni gelen Mali-G71 GPU bir önceki seri olan Mali-T880 MP12 grafik işlemciye göre 1.8 kata kadar performans farkı sağlayacak. Tüm bunların yanında Qualcomm Snapdragon`un yanında getirdiği Adreno grafik işlem biriminden daha üstün performans sağlayacağı söyleniyor.

ARM, Mali-G71 yonga seti için Mali-G71, Mali-T880’e göre yüzde 20 daha enerji tasarrufu sağlayan ve yüzde 40 gibi yüksek bir değere kadar daha fazla performans sağlıyor.

Ortada dolanan diğer iddialardan birisi ise Galaxy S8 Samsung`un ilk 4K ekran çözünürlüğüne sahip telefonu olarak gelecek olması.

Cihazla ilgili daha kesin bilgiler ilerleyen günlerde gelecektir, Samsung Note 7`de yaşadığı talihsizliği S8 ile yeniden tarihe gömmeli.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber