RC Oyuncak Çılgınlığı

  • Haberin Tarihi: 25/05/2015
  • Bu haber 3618 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
RC Oyuncak Çılgınlığı

RC Car Nedir ? Gelişmiş, gerçeğe yakın bir oyuncak araba, uçak, helikopter veya iş makinesi sahibi olmak istiyorsanız aradığınız her şey bu yazıda !!!

Merhaba sevgili TeknoAjans okuyucuları

Sizler için kaleme almış olduğum bu yazımda hem kendi favorim olan dakikalarca oturup vakit harcadığım RC oyuncaklardan bahsetmek istedim. RC, radio kontrol anlamına gelmekte ve uzaktan kumandalı basit oyuncaklardan ziyade kapsamlı, gelişmiş donanımlara sahip minyatür birer araç özelliğini taşımaktadır.

RC araba, uçak, helikopter, kepçe ve diğer oyuncak çeşitleri ile dünyada birçok insanın ilgi odağı halindedir. Hatta gelişmiş ülkelerde sadece bu oyuncular için alanlar yapılmakta, arabalar için yarış pistleri platformlar, uçaklar için kalkış alanları inşa edilmiş ve bu işin tutkunları tarafından kullanılmaktadır.

RC çılgınlığında, bilgisayarın ilk yaygın olmaya başladığı yıllarda toplama bilgisayarlar yapılıyordu, bu oyuncaklar içinde aynı durum mevcut olup isteyenin kullanmak istediği aracın elektrikli mi, yakıtlı mı, kullanmak istediği motor ve gücü, kasası, tekerleri ve birçok parçası kullanıcının isteğine ve bütçesine göre dizayn edilmektedir. Ankara’ da bulunan meraklıları için bizzat kendim ziyaret ettiğim Çankaya’ da bulunan Hobby Market’ten bir araç sahibi olmak mümkündür.

RC araçlarda kullanılan teknolojiler bizzat normal araçlar model alınarak tasarlanmaktadır. Metal şaseden tutun süspansiyonlara, yakıt tankından tutun çeşitli yakıt tiplerine, gelişmiş fren sistemlerini kullanmakta olup diskli fren yapısı kullanılmaktadır. 4 çekişli veya 2 çekiş ön veya arka gibi seçenekleri, kaporta malzemesinde pvc kullanılması boyanabilir ve özel dizayn edilebilir.

RC kullanıcılarının Türkiye içinde de meraklıları oluşmaya başlamış olup, turnuvalar, yarışlar ve etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklerin tarihleri ve alanı bilgi bize ulaştığı taktirde TeknoAjans üzerinden duyurulacaktır.

The following two tabs change content below.

Alper Koska

Yazılım Geliştirici - Yazar
Bilgisayar ve Teknoloji ile 2003 ün sonlarında ilgilenmeye başladım.Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünden mezun olduktan sonra elektronik yazılım merakımdan dolayı Elektronik Teknolojisi bölümünü de bitirdim.Uzmanlık alanım olan C# ASP.NET, VB ASP, MYSQL,MSSQL,SQL DİLİ ve orta düzeyde PHP bilgisine sahibim.Hala teknoloji, web tasarım ve yazılım konusunda kendimi geliştirmek ile meşgulüm.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber