iOS 9`da Görmek Ve Olmasını İstediklerimiz

  • Haberin Tarihi: 06/06/2015
  • Bu haber 1345 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
iOS 9`da Görmek Ve Olmasını İstediklerimiz

WWDC Konferansı ile birlikte iOS 9 hakkında bilgiler dolaşmaya başladı, burada önemli olan biz kullanıcıların iOS 9`dan ne beklediği.

Öncelikle bahsetmek istediğim konu FaceTime

Görüntülü arama yeni bir şey değil hemen hemen her cihazda bu mevcut, ama iOS FaceTime`da olmayan tek şey Google Hangouts gibi grup görüşmeleri yapabilmek.

Çeşitli iş görüşmelerinde yada konferans görüşmelerinde farklı yerlerde bir çok kişi ile bağlantı kurabilmenin olumlu olduğunu düşünüyorum.

İstediğimiz kişiyi seçip o an büyük ekranda onun yüzünü görebiliriz ekranın kalan alt genelinde ise herkese küçük boyutta simgeler ile yüzleri belirtilebilir. Skype gibi ekran o anda kim konuşuyorsa onun yüzüne geçişi sağlayabilir.

Bırakın varsayılan uygulamaları ben seçeyim

Apple`ın bir çok kullanıcı tarafından bilinen en çok şikayeti kullanıcıları özgür bırakmamaları yönünde, bunlardan birisi ise uygulamalar.

Apple Maps dışında Google Maps uygulamasını varsayılan olarak geçiş yapmak istiyorum.

Web tarayıcınızın e-posta istemcinizin özgür olarak seçilmesini istiyorum, Konu Apple yapımı uygulamaların kötü olması değil, insanların belirli uygulamaları açmak için çeşit sağlanmasını istiyorum bazen tek standart seçenek çok sıkıcı olabiliyor.

Önceden yüklenmiş uygulamaları gizlemek

Ben hemen her yerde görüyorum bu konuda yalnız olmadığımı biliyorum. Burada sorun Mesajlar, Takvim yada üçüncü parti uygulamaları Android platformunda olduğu gibi gizleme / devre dışı bırakılmasından bahsediyorum. Ben nihayet iOS 9 ile Apple`ın bizlere bunu sunmak için zamanı geldiğini düşünüyorum.

Uygulamalarda daha iyi pil yönetimi

Bazı uygulamalar diğerlerinden fazla pi yiyor, bunun sebebi daha fazla bildirim daha fazla arkaplan işlemi gibi çeşitli durumlar olabiliyor Apple cihazların batarya mAh değerlerinin düşük olması insanı ayrıca sinir ediyor . iOS uygulamaları enerji tüketiminde özellikle bunları daha stabil hale getirip bu tarz uygulamalar için bir yönetim paneli oluşturursa harika olacağını düşünüyorum.

Galeri için geliştirmeler

Bazı fotoğraflara albüm dışında çeşitli etiketler ile aynı kategoride olan fotoğrafları bulmanızı sağlayabilirler.

“#Doğum günü” gibi.

Bu tarz bir uygulamanın oldukça yararlı olacağına inanıyorum pek fazla kullanılmayan bir sistem Apple firmasına artı olarak yansıyacağını düşünüyorum.

Android platformunun çoğu zaman tercih sebebi bu saydığım sebeplerden birkaçı çünkü oldukça özgür bir platform ve insanlar özgürlüğü severler.

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber