İnterstaller (Yıldızlararası- 2014) Film Yorumu

  • Haberin Tarihi: 14/11/2016
  • Bu haber 1624 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İnterstaller (Yıldızlararası- 2014) Film Yorumu

Yine bir efsane olan Christoper Nolan`ın yönettiğini duymamızla birlikte heyecanlanmaya başladığımız filmdir kendileri.

Yayınlanan ilk fragmanının ardından bazı olumsuz eleştiriler alan bu efsane filmde Matthew McConaughey isminin de ekstradan bulunması üzerine başta gelen olumsuz film yorumları artmış ve filmi bekleyen kitlenin bir kısmının beklentilerini kısmen de olsa düşürmüştür.

Bu ismin bu kadar eleştirilmesine rağmen 2013 yılında Dallas Buyers Club filmiyle Matthew McConaughey`e Oscar ödülünü kazandırmış ve o yıl Leonardo DiCaprio`yu koltuğuna gömen isim olmuştur.

Konumuza dönecek olursak bir çok insanın merak ettiği uzay kavramını içereceği için hem bilim sever insanları hemde bilim kurgu filmi meraklısı kitleyi kendine direkt olarak çekmeyi başarmış olan Interstaller başlarda biraz durağan başlayıp devamında biraz daha bizi meraklı hale dönüştüren bir film diyebiliriz.

Bir bilim kurgu filmi olarak bile bir izleyiciyi ağlatma potansiyeline sahip olan filmlerden biridir. Hans Zimmer`ın her zaman olduğu gibi muhteşem müzikleri ve inanılmaz efektleriyle tabiri caizse başlarda gelen olumsuz yorumların dıbına koyarak izleyicilerde far görmüş tavşan etkisi bırakmıştır.

Yine de filmi izleyecek olan kitlede temel uzay terimleri bilgisinin olmasını tavsiye ederiz. Benim film için vereceğim şahsi puanım 10/8.5 olarak kayıtlara geçecektir. Zaten  halihazırda olarak filmin IMDb puanı 8.6`dır.

Peki tüm bunlara rağmen bu film neden Oscar`a aday olamadı?

Interstaller filmi her ne kadar beğenilse de ucu açık bazı şaibeler bırakmış bir film olarak yorumlanabilir. Durum böyle olunca her ne kadar başarılı senaryoya sahip bir film olsa da Oscar`a aday gösterilmeme sebeplerinden birisi budur. Bir diğer sebep ise bir çok insanın bu tarz filmleri anlamaması ve saçma bulmasından kaynaklıdır.


Kısacası bu filmi izleyin, izlettirin. Unutmamanız gereken bir unsur daha var ki bu gibi kaliteli bilim kurgu filmleri sık görebildiğimiz şeyler arasında değiller.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber