Instagram Fotoğraf ve Videoları Web Sayfalarına Nasıl Gömülür?

  • Haberin Tarihi: 01/07/2015
  • Bu haber 3521 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Instagram Fotoğraf ve Videoları Web Sayfalarına Nasıl Gömülür?

Bir Instagram fotoğraf veya videosunu bir internet sitesine gömmek aslında çok kolay. Anlatmaya başlayalım..

Eskiden bir Instagram videosu veya fotoğrafını bir web sitesine koymanın tek yolu gönderiyi yüklemek ve direkt olarak siteye eklemekti. Düzgün yapıldığında aslında çok da zor bir yöntem değildi. Sonra ise Instagram video özelliğini hayata geçirdi ve bir videoyu bir web sitesine gömmek artık eskisi kadar kolay olmayacaktı.

Bir Instagram içeriğini web sitenize gömmenin önemi çok büyüktü.

Bundan kısa bir süre sonra ise Instagram, kullanıcıların video ve fotoğrafları web sitelerine koyabilmeleri için, “embed code” adı altında her video ve fotoğraf için geçerli olan kod sistemini hayata geçirdi. Bu yeni özellik kullanıcıların sadece fotoğraf ve videoları web sitelerine gömmelerine olanak sağlamıyor, ayrıca fotoğraf ve videoların Instagram kaynak gösterilerek doğru bir şekilde kullanılmasını sağlıyor.

Instagram’dan bir içeriği web sitenize gömmek için istediğiniz içeriği favori tarayıcınızdan ziyaret etmeniz gerekiyor. Sayfayı görüntülerken, aşağıdaki yorum kısmına bakın. Bunun hemen sağ tarafında üç nokta şeklinde bir ikon göreceksiniz, ona tıklayın.

Karşınıza uygunsuz içeriği şikayet etmek ya da “embed code” almak isteyip istemediğinizi soran bir diyalog çıkacak. Embed seçeneğine tıklayıp, embed kodunu kopyalayın. Sadece fotoğrafı paylaşmak, altındaki yorum ve açıklamaları almak istemiyorsanız üstteki kutucukta bulunan işareti kaldırmanız yeterli olacaktır.

Sonuç olarak fotoğraf şöyle görünecek:

Yukarıdaki kullanıcı adına tıkladığınızda, sizi direkt olarak fotoğrafın bulunduğu Instagram sayfasına yönlendireceğini unutmayın. Buradan sonra, normal bir şekilde uygulamada geziniyormuş gibi beğenebilir ya da yorum bırakabilirsiniz. Web sitesine gömülmüş bir videoyu görüntülerken, tekrar oynatmak için de fotoğrafa dokunmanız yeterli olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber