HTC SteamVR Vive Sanal Gerçeklik Başlığını 2016’dan Sonraya Attı

  • Haberin Tarihi: 10/12/2015
  • Bu haber 2812 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HTC SteamVR Vive Sanal Gerçeklik Başlığını 2016’dan Sonraya Attı

Vive Oculus Rift’le neredeyse aynı zamanda piyasaya çıkacak.

Bu senenin başında, HTC Vive VR başlığının 2016’nın ilk aylarında gerçekleşecek büyük çaplı piyasaya sürümünden önce, tatil gelmeden, sınırlı sayıda bir lansman yapılacağını açıkladı. Tabii Aralık’ın 8’i oldu ve hala Vive`ın mevcudiyeti hakkında bir daha bilgi alınamadı, taa ki bugüne kadar. Salı akşamı, HTC sanal gerçeklik başlığının lansmanının gelecek yıla kadar ertelendiğini açıkladı.

Firma kendi Facebook sayfasında “Yeni yıla, geliştiriciler için fazladan 7000 unite sağlayarak gireceğiz ve bunu takiben Nisan 2016’da reklam yayınlanacak” diye açıklama yaptı.

Bu haber beklenen bir şeydi. Diğer şeyler bir yana Valve‘ın yazılımla ilgili işler üzerinde çalışsa bile HTC‘nin Vive’ın piyasaya çıkması için verdiği süre zaten çok iddialıydı. Geliştiriciler Oculus Rift’le iki yıldan beri uğraşıyorlardı fakat Vive’ın varlığı daha geçtiğimiz Mart’ta ortaya çıktı.

Oculus Rift alışılagelmiş bir game pad’iyle gelecek ve oturarak kullanım için tasarlanmış. Yine de, sanal gerçeklik hala yeni gözüpek bir sınır! Geçtiğimiz günlerde lansmanı gerçekleşen Samsung Gear VR bile Vive ya da Oculus Rift’e göre aynı şekilde güçlü, bilgisayara bağlı bir tecrübe sunmakta başarısız oldu. İlk intiba için bir şansınız vardır ve ekranı batırmaya da oynanacak oyunun olmaması gibi risklere sahip olabilecek bir ürünü sırf önce piyasaya sürmüş olmaktansa bütün her şeyi ayarlayıp, sunmaya hazır olmak her zaman daha iyidir.

Hardware tarafından sağlanan taşınılabilirliğinin yanı sıra, piyasadaki ilk ana VR deneyimi sağlamak HTC Vive için büyük bir avantaj olacaktı. Şimdi, 2016’nın ilk çeyreğinde piyasaya sürmesi planlanan Oculus Rift ve HTC aynı zaman çerçevesinde lansman yapacaklar. Karşımızda bir açmaz var, dostlar.

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber