GTA V Pinnacle Mod Yayınlandı!

  • Haberin Tarihi: 05/12/2015
  • Bu haber 3790 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
GTA V Pinnacle Mod Yayınlandı!

 

Hem konsola hem de gaming PC’ye erişimi olan bir çok oyuncu riski göze almak için oyunların PC’ye gelmesini bekliyor. GTA V vakasında olduğu gibi bunun çıkması vakit alabiliyor ama modlar bu süreyi beklemeye değer kılabiliyor. GTA V’nin The Pinnacle of GTA V World Enhancement Project isimli bu tercihe değdiğini kanıtlayan nitelikte yeni bir modu var. Bu oyunun tam bir re-skin’i. Görevlerin içeriği aynı kalmış ama görünüşü ve verdiği his tamamen farklı.

 

Bu tek mod bazı gameplaylerin olduğu gibi oyunun neredeyse bütün görsel açılarının değişimini kapsıyor. Mod’un sitesinde bütün özelliklerinin olduğu liste var; bazı önemli noktalar arasında hava durumu sisteminin düzeltmeler ve yansımaların ve gölgelerin kalitesinde büyük bir gelişme bulunuyor. Ayrıca Mod, Rockstar‘ın yarattıklarının yerine geçerek oyuna tamamen yeni özellikler katıyor. Bunların hepsi 4K’nın içinde mevcut ve araçlar, silahlar ve hatta kaldırım gibi şeyleri de kapsıyor. Daha gerçekçi olması ve etrafınızdaki dünyaya verilen detaylı hasarlarla birlikte silah hareketi ve görünüşü de restorasyondan geçmiş.

Gameplay tarafından, araçların her hareketi daha gerçekçi hale gelmiş. Stok oyununda, külüstür bir araba bile inanılmayacak hızlara çıkabiliyor ve akla mantığa sığmayacak şekilde sıkı dönüşler yapabiliyor. Buna bir video oyunu gözüyle bakarsak mantıklı gelebiliyor ama Pinnacle sürükleyici bir gerçekliğin peşinde. Bunlara, araçların daha makul son hızları, ağırlıkları, kontrolü ve kaza fiziği dahil.

NPC’nin dağıtımı ve hareketi de Pinnacle’da değişen şeylerden biri. Günün hangi saati olduğuna bağlı olarak sokaklarda gördüğünüz insanların miktarı değişecek ve hatta haftanın günlerine göre bile değişim gösterebilecek. Polis daha inandırıcı şekilde devriyeye çıkacak ve çetelere ve sivillere yaptıkları muamele daha otantik. kendinizi bir anda sizin başlatmadığınız bir silahlı çatışmanın içinde bulabilirsiniz!

GTA5 pinnacle

Pinnacle modu ücretsiz indirilebiliyor ama yüklemeden sonraki ayarlar için biraz zaman harcamanız gerekecek. Sadece 1 GB’lık bir dosya olsa da GTA V’nin dizinine mod frameworkleri eklemeniz ve yeni dosyaların üstüne kopyalamanız gerekli. OpenIV isimli bir programın da oyun dosyalarının titizlikle editlenmesi gerekiyor. Bir terslik yaşama ihtimalinize karşı tüm GTA V dosyanızı yedeklemeniz öneriliyor yani 60 GB’ ya da o civarda boş bir alana ihtiyacınız var.

Peki neden Rockstar oyunu doğrudan bu şekilde yapmıyor? Diğer oyunlar için Pinnacle ve benzeri modlar güçlü sistemli düşünürlere yönelik donatılıyorlar. Ticari bir oyunun (commercial game) neredeyse bütün gaming PC’lerde çalışması lazım ve modların genelde yaptığı gibi kafasına göre break line yapamaz.

Pinnacle mod’u için belirtilen bir minimum sistem gereksinimleri tablosu yok ancak güçlü bir oyun bilgisayarına sahip olmanıza ihtiyacınız olduğunu söylememize gerek yoktur herhalde. Modders’a göre, sisteminizin stok oyununu Pinnacle’da çalışan bütün efektler açık konumdayken 30 FPS’den daha yüksek hızda çalıştırabiliyor olması gerekli. Eğer yağmur yağarken sahne(frame) oranlarınız takılıyorsa, bu sıkıntı çekeceğiniz anlamına geliyor. Eğer bunu çalıştıracak gücünüz varsa da Pinnacle büyük ihtimalle iyi vakit, hemde çok iyi vakit geçirmenizi sağlayacak.

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber