Google`ın Akıllı Gözlüğü Google Glass`ın Yeni versiyonu Çıkabilir

  • Haberin Tarihi: 25/04/2015
  • Bu haber 1055 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Google`ın Akıllı Gözlüğü Google Glass`ın Yeni versiyonu Çıkabilir

Wall Street Journal`ın haberine göre, İtalyan gözlük firması Luxottica`nın başkanı Massimo Vian, şirketinin yeni ürün üzerinde çalıştıklarını söyledi. Ürünün yakında çıkacağını söyleyen Vian belirli bir zaman aralığı belirtmedi.

Ray-Ban ve Oakley`in firması olan Luxottica, cihaza çerçeve yapmaları için geçen Mayıs`tan beri Google ile birlikte çalışmakta. Journal`ın haberine göre Vian, Luxottica`nın italya-Milan`daki genel toplantısında şunları kaydetti;

Takımımız bu ürünün geleceğini oluşturmaya yönelik adımlar atıyor ve dedikodu veya spekülasyonlara yorum yapmayacağız.

Bu haber ise Google`ın bu deneysel ürününden henüz vazgeçmediğinin en son kanıtı olarak görülebilir. Gözlüğü takan kişinin gördüğüne ek olarak resim ve grafiklere görmesini sağlayan cihaz tanıtıldığı tanıtıldığı 2012`den bu yana inanılmaz bir gelişme gösterdi. Gizlilik yanlısı insanlar cihazda bulunan kamerayı şiddetle eleştirirken, diğerleri ise cihazın modası geçmiş görüntüsü ile dalga geçtiler.

Cihazı kullanan ilk kişilere ise “Glassholes” lakabı takıldı.

Ocak ayı itibariyle Google, cihazın mevcut versiyonunun üretimine son verildiğini ve Google`ın Şubat 2014`te bünyesine kattığı Nest`in kurucusu Tony Fadell yönetiminde cihazı gelişim sürecine aldıklarını belirtti. Fadell eski bir Apple yöneticisi ve orjinal iPod`ların donanım uzmanı.

Bu hamle cihazın geleceği hakkında spekülasyonlara yol açsa da, Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt Mart ayında projenin halen geçerli oldığunu belirtti. Schmidt, Google Glass için “Bu Google için büyük ve önemli bir platform yorumunu yaptı.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber