Google Nexus Cihazlarda Ocak Güncellemelerini Yayınladı

  • Haberin Tarihi: 06/01/2016
  • Bu haber 8613 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Google Nexus Cihazlarda Ocak Güncellemelerini Yayınladı

Android’inize yapılan o çirkin saldırılardan korunmanızı sağlayan son patchleri fabrika imajlarından (factory images) edinebilirsiniz.

Yeni yılla Google Nexus’lara yeni bazı güvenlik güncellemeleri geliyor. Firma, Ocak ayı güvenlik güncellemeleri için Fabrika imajlarını yayınladı. Bu da OTA (telefon üzerinden güncelleme) güncellemelerini göndermeye başlayacakları anlamına geliyor. Çıkan tüm güncellemeler Android 6.0.1 temelli.

Nexus 6P ve 5X’e MMB29P, Nexus 5, 6 ve 9’a  MMB29S gelirken, Nexus Player MMB29T’yle kalıyor. Eğer bu güncellemeleri kendiniz yapmak ve bu konuda kendinize bir yol gösterici arıyorsanız, internette bununla ilgili kaynaklar mevcut. Cihazınıza fabrika imajlarını yükleme Google‘ın her ay gelen güvenlik patchlerini alabilcekleri söylenen diğer telefonlara düzeltmeler (fix) önümüzdeki haftalarda gelecek.

Yazının ardındaki hikaye: Stagefright açığı’nın neredeyse tüm Android cihazlarını kötü amaçlı bir yazılım hatasına (bug) karşı savunmasız bıraktıktan sonra Google, her ay bu güvenlik patchlerini yayınlamaya başlayacağına dair söz vermişti. Şuana kadar firma verdiği sözü tuttu; eğer Google‘ın Android cihazlarından birini kullanıyorsanız her hangi bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalma şansınız baya düşük. Motorola, Samsung ve LG gibi diğer firmalar da buna ayak uyduracaklarına dair söz verdi.

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber