Google Maps Yeni Özellikler

  • Haberin Tarihi: 22/06/2015
  • Bu haber 1308 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Google Maps Yeni Özellikler

Piyasada ki en güçlü rakibi olan Yandex.Navi ile rekabet içinde olan Google Maps rakibinin sağlam adımları karşısında biraz zayıf kalmıştı. Bu zayıflık Yandex.Navi kullanıcılarının giderek ciddi manada artışına ve uygulama olarak mobil platform ve web de Google Maps ‘ in önüne geçmişti.

Yandex.Navi detaylı haritaları, trafik hakkında vermiş olduğu güncel ve interaktif bilgi bunların yanında sesli arama özelliği gibi nitelikleri ile Google Maps ‘ten daha çok tercih sebebi olmuştur. Sonuçta Yandex.Navi ‘nin tutulmasının sebeplerini değerlendiren Google, Maps için değişikliklere ve farklı özellikler ekleme ihtiyacı bulundu.

Birçok şirket, devlet kurumu veye küçük çaptaki işletmenin Google Maps üzerinde bir adres ve harita sahibi olma yarışı, Google Maps kayıt olma gerekliliği ve burada verilen bazı bilgileri kullanarak  Yandex.Navi ‘ den farklı olarak gideceğiniz konum eğer bir işyeri, ofis veya belirli çalışma saatleri içinde açık ise bu bilgiyi size aktarıyor açık-kapalı bilgisi veriyor. Bu özellik Yandex.Navi ‘ den ayıran en güyük fark olarak ortaya çıkıyor. Bu niteliğe ek olarak yine Yandex.Navi ‘ deki gibi trafik bilgisi ve anlık rota değişimi gibi birçok seçenek eklenmiştir.

The following two tabs change content below.

Alper Koska

Yazılım Geliştirici - Yazar
Bilgisayar ve Teknoloji ile 2003 ün sonlarında ilgilenmeye başladım.Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünden mezun olduktan sonra elektronik yazılım merakımdan dolayı Elektronik Teknolojisi bölümünü de bitirdim.Uzmanlık alanım olan C# ASP.NET, VB ASP, MYSQL,MSSQL,SQL DİLİ ve orta düzeyde PHP bilgisine sahibim.Hala teknoloji, web tasarım ve yazılım konusunda kendimi geliştirmek ile meşgulüm.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber