Google, iOS Kullanıcılarının Tarayıcısı İçin Son Sürümü Denetiyor

  • Haberin Tarihi: 15/11/2015
  • Bu haber 1085 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Google, iOS Kullanıcılarının Tarayıcısı İçin Son Sürümü Denetiyor

Google iPhone ve iPad kullanıcılarının tarayıcısının en son versiyonunu denemelerine izin veriyor.
Google tarayıcısının son versiyonunu iPhone ve iPad kullanıcıları tarafından test edilmesine izin veriyor. Cuma günü firma Apple‘ın TestFlight sitemine avantaj sağlayan iOS public beta programı için yeni bir Chrome uygulamasının usulca lansmanını yaptı. TestFlight sistemi kullanıcılara tarayıcının yeni versiyonunu test etme şansı tanıyor.

 

Kullanıcılar iOS cihazlarıyla Google‘ın Chrome Beta sayfasına girip kayıt olduktan sonra isimlerini ve e-mail yazıp, Chrome’un kullanım şartlarını onayladıkları bir formu doldurabilirler. Bu işlemlerden sonra da Google kayıt olanların e-mail adreslerini onayladığına dair bir e-posta gönderecektir. Beta programını seçmek kullanıcılara, tüketicilerden önce, Chrome uygulamasının versiyon özelliklerine erişim imkanı sağlayacak. 9to5Mac’in postuna göre buna iPhone 6S ve 6S Plus’daki 3D Touch özelliğinin kullanılabileceği yeni bir uygulama ikonuna da sahip.

Kullanıcılar Chrome Beta ikonuna sertçe basarak internet araması yapmak ve hem standart tarayıcı penceresinde ve hem de Chrome’un Incognito Modunda yeni sekme açmak için kısa yol menüsüne erişimleri oluyor. Yinede, Google‘ın Beta programına katılmak için başvursanız da, kaç kişinin buna gerçekten erişme imkanına sahip olacağı belli değil.

Apple artık TestFlight sistemi aracılığıyla sayısı 2000’e kadar çıkabilen geliştiricinin Apple uygulamalarının önceki versiyonlarını test etmelerine olanak sağlıyor. Bu programa katılmak için biri TestFlight hesabımın e-mail adresi olmak üzere iki farklı e-posta adresiyle başvurdum ve ikisine de betaya kabul eden bir e-posta gelmedi. Google belki de diğer test eden kişilere yer açmak amacıyla başvuruları alıyor ve aktif olmayan kullanıcıları arasından ayıklıyordur fakat bu program, şuan için, elit bir azınlıkla sınırlı olacak gibi görünüyor.
Diğer beta yazılım önerileri gibi, Chrome beta hatasız arama tecrübesi arayanlar için en iyi seçeneklerden biri olmak için tasarlanmamış. Onun yerine bu testte yer alacak en makul kişiler sadece son özellikleri denemek isteyen ve bir takım zorluklara aldırmayanlardan olacak.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber