Google I/O Yüksek Teknoloji Yarışında Atağa Geçti

  • Haberin Tarihi: 01/06/2015
  • Bu haber 1309 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Google I/O Yüksek Teknoloji Yarışında Atağa Geçti

Google, Perşembe günü teknolojinin 5 büyük devine salladığı son salvolarla gönüllerde, akıllarda ve geliştiriciler arasındaki teknolojik rekabeti yeniden ateşledi!

San Fransisco’daki 8. her yıl düzenlenen Google I/O konferansında Google, yazılım geliştiricilere ve Apple, Amazon.com, Facebook ve Microsoft ile olan savaşında yanında yer alan teknoloji askerlerine yeni bir fütürist yol gösterdi.

Teknoloji devleri şuan için, telefondan tablete, giyilebilir cihazlardan internet bağlantılı televizyonlara, arabalara ve sanal gerçekliğe kadar her konuda 1 numara olabilmek için büyük bir rekabet içerisindeler.

Çoğu insan yanında tonla elektronik cihaz taşıdığı ya da sahip olduğu için, bu dörtlü de teknolojik aletlerin 1 numaralı sağlayıcısı olabilmek ve yüzlerce milyar dolar değerindeki “sanal gerçeklik, mobil ödeme, otomobiller ve internet of things (nesnelerin internet sağlayıcısı) alanlarına hakim olmak için uğraş veriyorlar.

Açılış hariç 2 saat süren I/O konferansı, yazılım ve donanım geliştiricileri için hazırlanmış hediye şekerler gibiydi. Bu şekerlemeler arasında:

Mobil Ödemeler: Apple Pay’e cevap olan Android Pay şirketi, kullanıcıların bağlantılı cihazları ile ödeme yapmasını sağlıyor, ödemeler genellikle nakitten çevrilip diğer mobil opsiyonlar da kullanılabiliyor. Amazon‘da da online ödemeler geçerli olup Facebook ve Microsoft ise bu konuda adım atmaya hazırlanıyor.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber