Game Of Thrones Altıncı Sezon

  • Haberin Tarihi: 06/12/2015
  • Bu haber 2707 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Game Of Thrones Altıncı Sezon

Game of Thrones’un 6. sezon fragmanında geleceği göstermek için geçmişi kullanılıyor.

HBO çok sevilen dizisinde Stark’ların sezonunun başladığının ipucu olabilecek bir fragman yayınladı. HBO’nun popüler dizisi “Game of Thrones” 6 sezonunda olacaklar hakkındaki görüşler aşırı boyutlara varırken, gerçekten bildiklerimiz pek az. Yeni çıkan fragmana bakacak olursak “Hiç bir şey bilmiyorsun Jon Snow” sözünü yeni sezonda da duymaya devam edeceğiz.

41 saniyelik fragman, aslında, geçmiş bölümlerin kısa kısa montajlanmış hali ama ‘Oyun’u takip eden her hangi bir politikacının da bildiği gibi geçmişe bakarak çok fazla şey öğrenebilirsiniz. Peki bu fragman’dan ne çıkarabiliriz? Dizinin çoğu hayranının bildiği gibi, gelecek sezonda Ak Gezenler (White Walkers)’le olacak destansı savaşa büyük yer ayrılacak gibi görünüyor. Neredeyse videonun yarısında geçen sezonda Jon Snow’un Hardhome’da Ak Gezenler’in yarattığı yıkıma bakarken ki karesi görünüyor ve arkadan “İzliyoruz, dinliyoruz ve hatırlıyoruz” sözleri duyuluyor. Ayrıca, bu noktada kimse için bir sürpriz olmasa da Snow’u bu kadar göstermeye devam etmeleri, tıpkı 6. sezon posterinde yer alması gibi, 6. Sezonda geri geleceğinin bir göstergesi.

Arka plandaki ses Bran Stark’ın ruhani hayvanı olan Üç Gözlü Karga’nın, yani, Max von Sydow’un sesi. Bu da Snow’un üvey kardeşinin ya da o minik kuşun bu işle bir ilgisi olabileceği anlamına geliyordu. Büyük ihtimalle karga bizlere 5. sezonda adından dahi nadir bahsedilen genç Stark’ın döneceğinin sinyalini veriyor, hatta, fragman Bran’in koruyucusu Hodor’u kontrol ettiğinde gözlerinin beyazının ortaya çıkıp transa geçtiği halini gösteriyor, kısacası Bran 6. sezonda kesinlikle olacak kişiler arasında.

Bran’in trans hali ve Snow’un bakışlarından geriye kalan 10 saniyede ölüm seven dizide içinde Jon Snow’un bıçaklanması, Eddard Stark’ın idami, Catelyn Stark’ın boğazının kesilmesi ve Joffrey Baratheon’ın zehirlenmesinin de dahil olduğu bir özet veriliyor. Ayrıca Khaleesi’nin ejderleriyle olan bir sahnesi, Ak Gezenler’den birinin tırnağıyla bir çocuğun yüzünü sevmesi, Littlefinger’ın Sansa Stark’a pis bir öpücük vermesi, Üç Gözlü Karga’nın ötmesi ve sizin de ekranı durdurarak görebileceğiniz sahneler de mevcut.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber