Samsung Galaxy S7 Basınca Duyarlı Ekran, USB Tip -C Portu Olacak

  • Haberin Tarihi: 16/12/2015
  • Bu haber 4784 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Samsung Galaxy S7 Basınca Duyarlı Ekran, USB Tip -C Portu Olacak

Samsung hayal kırıklığı yaratan satış miktarını telafi etmeye çalışırken çağın ötesindeki özelliklerini sıralıyor: bunların arasında retina tarayıcısı da olabilir. Samsung Android donanımlarında lider tacını geri kazanmak istiyor. Wall Street Journal‘ın bildirdiğine göre, firma 3D Touch isimli yeni bir takım hareket sağlayan iPhone 6s ve 6s Plus’ların sahip olduğu gibi bir basınca duyarlı bir ekran ve Galaxy S7 ve S7 Edge’inde bulunan hızlı şarj özellikli Type-C USB girişi ekleyecek.

Wall Street Journal‘ın bildirdiğine göre, firma 3D Touch isimli yeni bir takım hareket sağlayan iPhone 6s ve 6s Plus’ların sahip olduğu gibi bir basınca duyarlı bir ekran ve Galaxy S7 ve S7 Edge’inde bulunan hızlı şarj özellikli Type-C USB girişi ekleyecek. Yaptıkları mühendisliklerle Nexus 6P ve Moto X Pure Edition gibi hızlı şarj eden cihazları geçerek, telefona 30 dakikada tamamen şarj etmesini sağlayacak.

Doğrudan bir Android özelliği olmadığından, 3D Touch tipinin uyumlaştırmasının nasıl işleyeceğini tahmin etmek zor. Huawei’nin Mate S’ında yaptığı gibi, Samsung‘unda TouchWiz yazılımına da bu yetileri eklemesi gerekecek. Diğer bir büyük söylenti ise, parmak iziyle kimlik doğrulamanın bir adım üstüne geçebilecek retina tarayıcısının telefona eklenmesi. Samsung’un gelecek yıl ki telefon rekabetine katılabilmesi için 2016’nın Mart ayında yeni modellerini göstermesi bekleniyor. Yeni mobile chief DJ’nin erken bir denemesi gibi olacak. Koh, 2 yıldır satışların beklenenden düşük olmasını tersine çevirmesi için işlerin başına getirilmişti. Galaxy S6, S6 Edge ve S6 Edge+ donanımları açısından pek çok övgü almıştı. Ancak Samsung sağlam bir telefonu neredeyse yarı fiyatına üretebilen ucuz-maliyetli üreticiler tarafından sıkıştırılıyor. Kıyaslayacak olursak, hem 400 dolar Moto X Pure Edition ve hem de 500 dolar Nexus 6P iyi kamerası olan cihazlar. Kablosuz şarj edilemiyorlar ancak genellikle alıcılar da bazı üst düzey özellikler olmadan da hayatlarına devam edebiliyorlar.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber