Facebook Virüslü Gönderilerden Nasıl Kurtuluruz?

  • Haberin Tarihi: 27/06/2015
  • Bu haber 1658 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Facebook Virüslü Gönderilerden Nasıl Kurtuluruz?

Facebook, günümüzün en çok kullanılan sosyal ağı bu nedenle de özellikle son zamanlarda Hacker’ların ilgi odağı haline geldi. Video linki gibi gözüken ve dikkat çekici bir başlıkla paylaşılmış, aslında amacı kullanıcıları başka siteye yönlendiren gönderiler özellikle en çok kullanılan yöntemlerdir.
Kimi sahte uygulamalar da sizden duvarınıza, arkadaş listenize vb. erişme isteğinde bulunmaktadır. Sizin izninizi aldıktan sonra da bu tarz gönderileri sanki siz paylaşım yapmışsınız gibi gösterip daha çok kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.
Peki bize bu virüs bulaşmışsa nasıl kurtulabiliriz? Gelin birlikte bakalım:

Öncelikle bu virüsleri bazı anti-virüs yazılımları ile de silebilirsiniz (Norton Safe Web gibi). Ama “ben işimi sağlama alırım, uygulamaların gözünden kaçar ama benden kaçmaz” diye düşünüyorsanız manuel şekilde de yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları atlamadan uygulayın.

1. Facebook>Ayarlar’a girin.
2.Sol tarafta uygulamalar seçeneğine basın. Burada sizin kullandığınız uygulamalar yer almakta.
3. Hangi uygulamadan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız o uygulamaya basın ve aşağıda yer alan “Uygulamayı Kaldır” seçeneğine tıklayın. Önünüze çıkan uyarı penceresinde “Kaldır” butonuna tıklayın. Uygulama sizin adınıza bir şey paylaşım yaptıysa açılan pencerede yer alan onay kutusuna tıkladıktan sonra “Kaldır” butonuna tıklayabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber