E-Devlet’ te Yenilikler

  • Haberin Tarihi: 14/04/2015
  • Bu haber 1358 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
E-Devlet’ te Yenilikler

E-Devlet’ te yeni uygulamalar ! Bazı kurum kuruluşların hizmetleri de vatandaşın hizmetinde ve tek noktadan hepsine erişim…

Vatandaş portalı olarak,  www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden hizmet veren E-Devlet kurulduğu günden beri vatandaşın birçok isteğine topluca cevap veren ve saatlerce bekleyip gerçekleştiremediğimiz işlemleri kolay ve hızlı bir yapıya kavuşturmuştur.

Ptt merkezlerinde kimliğiniz ile yapılan başvuru sonucu alınan şifre ile sisteme girip çoğu kamu kuruluşunun hizmetlerine buradan ulaşabilirsiniz.Kamu kurumlarında çalışan kişilerin özellikle e-imza ya sahip kişilerin şifreye ihtiyaç duymadan girebileceğini de bildirmek isteriz.

Yaklaşık 5 yıldan fazladır yayında olan E-Devlet, devlet kapısı sisteme yeni hizmetler eklemeye devam ediyor.Bunlardan biride Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından E-Devlet üzerinde sunulan Mobil / Sabit / İnternet / Kablo Tv / Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama Hizmeti ile Türkiye içinde faaliyet gösteren büyük çaplı iletişim firmalarında isminize açılmış abonelikleri, bu aboneliklere ait hat numaralarını, varsa borç ve alacaklarınızı artık tek sayfa üzerinde görebilirsiniz.

The following two tabs change content below.

Alper Koska

Yazılım Geliştirici - Yazar
Bilgisayar ve Teknoloji ile 2003 ün sonlarında ilgilenmeye başladım.Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünden mezun olduktan sonra elektronik yazılım merakımdan dolayı Elektronik Teknolojisi bölümünü de bitirdim.Uzmanlık alanım olan C# ASP.NET, VB ASP, MYSQL,MSSQL,SQL DİLİ ve orta düzeyde PHP bilgisine sahibim.Hala teknoloji, web tasarım ve yazılım konusunda kendimi geliştirmek ile meşgulüm.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber