Dünyanın Yeni Harita Uygulaması “Here” !

  • Haberin Tarihi: 05/07/2015
  • Bu haber 1747 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dünyanın Yeni Harita Uygulaması “Here” !

Nokia tarafından geliştirilen Here,  son günlerin en popüler uygulamalarından birisidir. Here etkileşimli haritalar sunan hem dünyada hemde Türkiye’ de rahatlıkla kullanılabilecek  bir harita uygulamasıdır. Göze çarpan en büyük farklarından birisi internet gereksinimi bulunmadan da telefonunuz da GPRS özelliği mevcut ise rahatlıkla indirip kullanabileceğiniz gelişmiş bir navigasyon uygulamasıdır.

Google Play Store ve App Store üzerinden 3 Milyondan fazla indirilmiş olan uygulama birçok olumlu yorum ile benzer uygulamalar arasında üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. App Strore’ da bir süre kaldırılan ve sadece Google Play Store’ dan indirebildiğimiz uygulama Apple ile sorunu çözüp iOS telefonlarda da sorunsuz çalışıyor.

Uygulamanın 29 Haziran 2015 son güncellemeleri ile telefonunuzda internet mevcut ise bütün dünya haritalarından faydalanabilir internet yok ise sadece bulunduğunuz ülke veya il bazında indirerek GPRS üzerinde kullanabilirsiniz. İnterneti olmayanların yapması gereken uygulamayı indirdikten sonra sol taraftaki menü bölümünden Çevrimdışı kullan seçeneğini aktif hale getirmelisiniz. Gideceğiniz veya aradığınız yer ve mekana en yakın rotayı çizerek gidilebilecek alternatif yolları da gösteren uygulama ortalama süre, yürüyerek yada aracınızla hangi rotaları tercih etmeniz gerektiği hakkında da bilgilendiriyor. Aradığınız mekanı yazdınız,  rota hesaplandı ve hareket etmeye başladığınız da aracınızın seyir halindeki hızı, kavşaklar veya dönmeniz gereken yerleri sesli olarak da uyarmaktadır.Uygulamada konuşma 4 dil destekleyecek şekilde iniyor gibi görünsede Türkçe ve diğer dil seçenekleri indirilebilmektedir. Bunun içinde yine ayarlar bölümünden ses seçeneklerine gelip sağ üst köşedeki indirme işaretinden diğer dil seçeneklerinde kendi dilinizi kurup aktif edebilirsiniz.

Son olarak koleksiyonlar bölümünden sık gittiğiniz, beğendiğiniz veya daha sonra gitmeyi düşündüğünüz yer ve mekanlar için bir liste oluşturabilirsiniz.

The following two tabs change content below.

Alper Koska

Yazılım Geliştirici - Yazar
Bilgisayar ve Teknoloji ile 2003 ün sonlarında ilgilenmeye başladım.Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümünden mezun olduktan sonra elektronik yazılım merakımdan dolayı Elektronik Teknolojisi bölümünü de bitirdim.Uzmanlık alanım olan C# ASP.NET, VB ASP, MYSQL,MSSQL,SQL DİLİ ve orta düzeyde PHP bilgisine sahibim.Hala teknoloji, web tasarım ve yazılım konusunda kendimi geliştirmek ile meşgulüm.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber