Deadpool (2016)

  • Albümün Tarihi: 02/07/2015
  • Bu Albüm 1860 defa okundu.
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Çizgi romanların en makara karakterlerini saymaya kalkışsak, Deadpool şüphesiz en başlarda hatta en başta gelir diyebiliriz. Çizgi roman okurlarının karşılıksız sevdiği bir karakterdir Deadpool. Böylesine sevilen bir karakterin filmi yapılsa hiç fena olmaz değil mi? Evet, hiç olmaz ve filmi şu anda çekiliyor.

deadpoolloogo

Peki kimdir bu Deadpool?

Fabian Nicieza ve Rob Liefeld tarafından oluşturulmuştur. İlk görünümü New Mutants#98 (Şubat 1991)’tadır. Deadpool karakterinin asıl adı Wade Wilson’dur. Wade Wilson ninja eğitimi almış, kılıçları ve silahları inanılmaz biçimde kullanabilen birisidir. Onu özel kılan özelliklerinden birisi de çizgi romanlarda 4. duvarı kırabilen bir karakterdir. Yani okuyucu ile konuşabiliyor. Bu da onu sevilen bir karakter yapıyor.

X-Men Origins: Wolverine’de Deadpool

Deadpool karakterine zaten yabancı değiliz daha önce X-Men filminde görmüştük. Fakat Deadpool ve kostümlü haliyle değil de Wade Wilson olarak görmüştük. Hatırlamanıza yardımcı olacak bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum; vlcsnap-2015-06-28-18h54m31s415 x-men-origins-wolverine-elevator-ryan-reynolds-will-i-am-dominic-monaghan-kevin-durand-hugh-jackman-danny-huston-deadpool-wolverine-logan-the-blob-john-wraith-bolt-william-striker

Şimdi ise herkes Deadpool’un 2016’nın şubat ayında çıkacak olan filmine göz dikmiş durumda. Deadpool karakterini daha önceden X-men Origins: Wolverine’de de oynayan Ryan Reynolds canladıracak. Film bi hayli merak konusu ve heyecanla bekliyoruz.

Film setinden bir kaç fotoğraf paylaşarak bitirmek istiyorum.

deadpool1 deadpool2 deadpool3 deadpool4 deadpool5 deadpool6 deadpool7 deadpool8

The following two tabs change content below.

Abdullah İlhan

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Tarih bölümü öğrencisi. Sinema ve Edebiyata ilgili. Bilhassa Bilim-Kurgu/Fantastik türlerine ilgili.

Bir Yorum Yazın