DC Comics ve Marvel Dizi Sektörünü Kasıp Kavuruyor !

  • Haberin Tarihi: 19/05/2015
  • Bu haber 1875 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DC Comics ve Marvel Dizi Sektörünü Kasıp Kavuruyor !

 

dcDC çizgi romanlarından uyarlanan dizi ve filmler özellikle son yıllarda film ve dizi sektörünü kasıp kavuruyor. Özellikle çocukluğumuzda çizgi filmlerine oldukça aşina olduğumuz Superman, Batman gibi çizgi filmlerin, günümüzde çeşitlenerek hayatımızda daha fazla yer ettiğini görüyoruz.

“Agents of S.H.I.E.L.D.”, Green Arrow’dan uyarlanan “Arrow”, “The Flash”, “Gotham”, ilk sezonuyla izleyicileri kendine hayran bırakıp ikinci sezon onayını alan marvelMarvel‘s Agent Carter”, yeni başlayacak olan “Supergirl” ve daha nice dizinin hayatımızda ve dizi sektöründe uzun yıllar kalacağını söylersek yanılmış olmayız.

Oldukça kaliteli görseller, efektler ve oyuncu kadroları ile karşımıza çıkan bu yapımların birbirleri ile entegre olması ise bizler için hem sürpriz hem de heyecanlı bir gelişme. Türk dizilerinden örnek verecek olursak, “Kuzey Güney” dizisinden fırlayan Kuzey rolündeki “Kıvanç Tatlıtuğ”un, “Kardeş Payı” dizisine gidip Ahmet Kural’ı patakladığını görmek bizi şoka uğratacaktır. Ancak “The Flash” rolündeki Barry Allen’ın başı belada olan Oliver Queen’e (Arrow) diziler arası bir geçiş yaparak yardıma gidişini sıklıkla görüyoruz ve oldukça memnun kalıyoruz.

dcDC çizgi romanlarındaki karakterlerin dizilere entegre edilişi de kusursuz olmasa da iyi planlanmış. Arsenal, Black Canary gibi karakterleri Arrow’da, Firestorm’u The Flash’ta, Penguin ve Joker’i Gotham’da, Captain America’yı ise marvelMarvel‘s Agent Carter’da görüyoruz. Yeni başlayacak Supergirl ve Black Widow (Kara Dul) dizilerinin de bu denli popüler olacaklarını düşünürsek, diğer dizilerle daha entegre, daha heyecanlı bölümler bizi bekliyor demektir.

Belki de Barry Allen hızı sayesinde zamanda bir yolculuk yaparak Captain America’yı bile kurtarabilir. Kim bilir ?

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber