Daredevil 2. Sezon

  • Haberin Tarihi: 22/03/2016
  • Bu haber 4322 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Daredevil 2. Sezon

18 Mart 2016 yani geçtiğimiz cuma günü Daredevil dizisinin 2. sezonu komple yayınlandı. 1. Sezonu ile bir hayli sevilen dizinin 2. sezonu sevilenler tarafından 1 yıldır bekleniyordu. Bilmeyenler için genel olarak Daredevil’den ve hikayesinden bahsedelim.
Matthew Murdock Hell’s Kitchen’da yaşayan kör bir avukattır fakat doğuştan kör değildir. Küçükken geçirdiği bir kazayla olmuştur. Kimyasal madde taşıyan bir kamyondan gözüne akan sıvı yüzünden gözleri işlevini kaybetmiştir. Tüm bunlar yetmez gibi daha sonra babası bir mafya tarafından öldürülür. Stick adında bir yaşlı adam ona yardım eder ve eğitmeye başlar. Stick de onun gibi kördür fakat duyularını kullanarak gören bir insandan daha iyi görebilme özelliğine sahiptir. Tüm duyularını kullanmayı ve kulağı ile görmeyi Matthew’e de öğretiyor. Hukuk Fakültesinden mezun olduktan arkadaşı Foggy ile beraber bir ofis açarak mesleklerini icra etmeye başlıyorlar. Daha sonrasında kötülüklere karşı duramayan ve şehrin karanlık köşelerinde şehre bela bulaştıran kişilerle mücadele etmek isteyen Matthew kendi kaderini belirleyerek, gündüzleri avukat geceleri ise bir kahraman olur.

Kesinlikle izlemeniz gereken diziler arasında. 2. sezonu henüz yeni yayınlanmasını fırsat bilerek 1. sezondan başlayabilirsiniz. Her sezon 13 bölümden oluşuyor ve her bölüm Ortalama 50 dk.’dan oluşuyor. Diğer Marvel ve Netflix çalışması olan Jessica Jones dizisi de yayınlanmıştı. Gelecekte çıkacak olan Luke Cage ve Iron Fist mini dizileri ile 4 dizi birleşip The Defenders dizisi çıkacak. Bu çalışmayı da dört gözle bekliyoruz.

The following two tabs change content below.

Abdullah İlhan

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Tarih bölümü öğrencisi. Sinema ve Edebiyata ilgili. Bilhassa Bilim-Kurgu/Fantastik türlerine ilgili.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber