Canon EOS M3 İncelemesi

  • Albümün Tarihi: 06/05/2015
  • Bu Albüm 1281 defa okundu.
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Şirketin aynasız pazarına giriş yaptığı M3, aynı zamanda Canon‘un en umut verici ürünü. Canon ilk olarak 2012’de çıkardığı EOS M ile ilgili çok fazla sorun yaşamış, cihazın autofocus’u konusunda sayısız şikayet almış ve güncelleme istenmişti. Daha sonra piyasaya çıkan EOS M2 ise sadece Japonya ve Çin’de piyasaya sürülmüştü. Serinin üçüncü ürünü M3 ise önceki versiyonlarının hatalarından kurtulmuş görünüyor ancak asıl soru, cihaz fiyat olarak yakın ve daha çok özelliği bulunan rakiplerini iddialı özellikleri ve DSLR kalitesi ile alt edebilecek mi?

M3 şuan Avustralya ve Avrupa’da piyasaya sürüldü, Amerika çıkış tarihi ise henüz belli değil. İngiltere ve Avrupa’da £600 – 770 € ‘ya alınabilen cihaza sahip olmak için Avustralya’da 18-55 mm IS STM lens dahil 900 Avustralya doları ödemek gerekiyor.

canonm3detailshots-2

Görüntü kalitesi

Görüntü kalitesi Canon‘un yüksek kalite APS-C DSLR makineleri kadar kaliteli. 24.2 MP kamerası ile bile gürültüyü kontrol etmede büyük bir başarı sağlıyor. Renkler ise oldukça yüksek kalitede yüksek satürasyon ve keskinlik gösteriyor. Çoğu kişi daha fazla çözünürlüğe ihtiyaç duymayacak olsa da isteğe göre bir çok resim kırpma seçeneği bulunuyor. Yakınlaştırıcı lensiniz çok uzağa ulaşamadığı için kesip biçme aracını kullanacak olmanız ise oldukça olası.

canonm3sampleshots-3

Fabrika çıkışı 18-55 mm IS STM lens oldukça kullanışlı. Çoğu lens gibi bu lens de, f3.5-5.6’te geniş ve iyi bir diyafram açıklığı sunamıyor. Lens sapması kötü olmamakla birlikte ışık sapmasını iyi idare ediyor. Canon lens dizaynı konusunda gerçekten ne yaptığını biliyor ve bu lens M3 sensörü ile birleştiğinde harikalar yaratabiliyor.

canonm3sampleshots-5

EF-M bağlantısına da sahip olan M3, ışığın sorun olduğu yerlerde kullanma adına bir de flaşa sahip. İsteğe bağlı olarak optik vizör de kabul eden fotoğraf makinesi LP-E17 lityum bataryası ile CIPA standartlarına göre 250 fotoğrafa kadar rahatça iş görüyor.

m3cattestshot

Cihazın Makrosu ise oldukça başarılı durumda.

canonm3sampleshots-7

 

Cihazın düşük ve yüksek iso ile kullanımları.

canonm3iso1600-12800

Bir Yorum Yazın