Bazı Kızların Instagram’a Fotoğraf Atma Anlayışı (Yoğun Eleştiri İçerir)

 • Haberin Tarihi: 24/03/2017
 • Bu haber 5849 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Bazı Kızların Instagram’a Fotoğraf Atma Anlayışı (Yoğun Eleştiri İçerir)

Gün geçmiyor ki sosyal medyada devam eden saçma furyaların sonu kesilsin.

Evet, Instagram özgür bir fotoğraf platformu ancak bazı fotoğrafların mantığını anlamak gerçekten zor. Özellikle de ülkemizde sosyal medya hesapları platformun amacının çok daha dışında kullanılıyor.

Zaten sosyal medyada biri bir şey yapıp bu yaptığı tuttuğunda, herkesin onun peşinden bunu yapma merakını hepimiz biliyoruz; bunların arasına insanların çektiği fotoğrafların şekilleri ya da tarzları bile giriyor. Bu sefer konumuz Instagram’a atılan, yüzünü telefon kapatan ve yalnızca bedeninin bir kısmı görünen fotoğraflar.

Bu gibi fotoğraflarla karşılaşmamak neredeyse mümkün değil. Peki, bu fotoğrafları atanlar ne istiyorlar? İstisnaları olabilir ancak ben şahsi olarak o kadar çok spor bile yapmayan, özellikle bedeni için uğraşmamış, var olan vücuduyla bu şekilde fotoğraf atan onlarca insan görüyorum.

Sorun şu ki, bunun dışında ne vücudu ne de yüzü belli olan onlarca aynı tarzda fotoğraf atan kullanıcı mevcut. Peki ya onlar ne için atıyorlar bu fotoğrafları?

Ülkemizdeki erkeklerin durumundan dolayı gelen beğenilerin onları mutlu etmesinden mi kaynaklı, yoksa fotoğrafta iyi çıktıklarını düşündükleri için mi, ya da yalnızca manzara güzel olduğu için mi?

Hayır, örnekte gördüğümüz görselde bu durumların hiçbirinin geçerli olduğunu sanmıyorum.

Belki de en büyük sorun kendi içlerinde var olan çatışmanın üstesinden gelememelerinden kaynaklıdır.


Eğer istediğiniz şey bedeninize ait bir noktayı göstermekse, o zaman kendinize güvenerek bu işi tam yapın ve göstermek istediğiniz noktayı olduğu gibi atmayı deneyin. Eğer gerçekten böyle bir şeye sahip değilseniz, o zaman bunu yapmamanız sizler için en hayırlısı olacaktır.

Anahtar Kelime: ,

Bu yazıya 3 Yorum Yapıldı.

 • Onur
  25 Mart 2017 22:25

  Çok haklı ve yerinde bir isyan.Günümüzün giderek yaygınlaşan genel bir problemi olacak ki,problemin muhattapı ergenler olduğu için bu konuda yapılabilecek bir şey yok.

 • onura
  25 Mart 2017 22:35

  haklısın bro +1

 • Emre
  25 Mart 2017 22:36

  Peki bu durum hakkında çözüm üretebildiniz mi peki ? Etraftakileri uyarma amaçlı mesela veyahut bu şekil resimler paylaşanlara herhangi bir uyarıda bulundunuz mu ?

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber