Başımızın Yeni Belası Kiwi Nedir, Ne İşe Yarar?

  • Haberin Tarihi: 27/06/2015
  • Bu haber 1571 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başımızın Yeni Belası Kiwi Nedir, Ne İşe Yarar?

Bu haberi okuyan her Facebook kullanıcısı eminiz ki Kiwi adındaki uygulamadan her gün en az birkaç istek alıyordur. Peki birkaç gündür Facebook‘ta fırtınalar estiren, oyun istekleri yollayan arkadaşlarımızdan daha yeni kurtulmuşken karşımıza çıkan bu Kiwi uygulaması nedir, ne işe yarar?

Facebook sosyal ağı hepinizin de bildiği gibi dünyanın en çok kullanılan ağı. Facebook‘ta karşımıza çıkan uygulamalardan ilgi çekici olanların yanısıra, etik olmayan bir şekilde yaygınlaşan uygulamalar da bulunuyor. Etik olmadan yayılan bu uygulamalar genellikle iznimiz olmadan arkadaşlarımıza yollanan istekler sayesinde kısa bir sürede çok büyük kitlelere ulaşabiliyor. Kiwi ise bu uygulamaların en yenisi olarak göze çarpıyor.

Kiwi uygulamasını ilk açtığınızda, isteğiniz dışında tüm Facebook arkadaşlarınıza bir davet gönderiliyor. Ki bu da uygulamadan sıkça bildirim almamızın en büyük sebebi. Emin olun gelen isteklerin sadece küçük bir kısmı kullanıcıların bilgisi dahilinde gönderilmekte.

Kiwi nedir? Ne işe yarar?

Kiwi uygulaması daha önce karşımıza çıkan ve çoğumuzun bildiği Ask.fm uygulamasının biraz daha gelişmiş bir versiyonu diyebiliriz. Biraz instagram, biraz da Ask.fm alıp harmanlama mantığı ile yapılmış gibi duruyor. Instagram’daki keşfet bölümü gibi bir keşfet alanına sahip olan uygulamanın temel amacı, ister ismimizle ister ismimizi kullanmayıp gizli olarak kişilere sorular sorma ve cevap alma olanağı sağlıyor.

Uygulamada ayrıca rastgele sorulara cevap verme ve rastgele kişilere soru sorma gibi seçenekler de mevcut. Vakit öldürmek için kullanılabilecek olan bir uygulama olmakla birlikte, kaydolduğunuzda arkadaşlarınıza da istek gideceğini önceden bilmenizde fayda var.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber