Avcunuzun İçindeki 150 Dolarlık Bilgisayar – Intel Compute Stick

  • Haberin Tarihi: 28/04/2015
  • Bu haber 1518 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Avcunuzun İçindeki 150 Dolarlık Bilgisayar – Intel Compute Stick

Intel Compute Stick aslında küçük bir paket haline getirilmiş mini bir bilgisayar.

Televizyonunuzun HDMI girişine bağlanan bu cihaz, sizlere yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz bir Windows 8 deneyimi sunuyor. Nisan sonuna doğru piyasaya çıkacak olan cihazın fiyatı ise 150 dolar (100 Sterlin. 194 Avustralya doları) civarında olması bekleniyor.

Bu küçük, Intel tabanlı tabletlerde halan bulunan Atom işlemciden profesyonel fotoğraf düzenleme ya da yüksek bir oyun performansı beklemek yanlış olur.

Ayrıca Compute Stick`in her daim Micro-USB grişi aracılığıyla fişe takılması gerekiyor ki bu yüzden her yere bağlanması mümkün olmayacak.

Her şeye rağmen cepte taşınabilecek bir bilgisayar isteyenler için düşük fiyatı, kullanışlı boyutu, Wi-Fi, Bluetooth bağlantıları ve güven veren video performansı ile harika bir seçenek olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Compute Stick`in tüm özellikleri bunlar değil. Google`ın Chromecast`inden biraz daha büyük olan cihaz, televizyon veya monitörünüze HDMI girişi ile bağlanabiliyor. Intel`in 1.3GHz dört çekirdekli Atım z3735F işlemcisini içinde barındıran cihazın 2GB RAM`i ve 32GB hafızası bulunuyor. Yan tarafından takılabilen microSD kart girişi ise 128GB a kadar olan kartları destekliyor. Cihazda farklı cihazlarınızı ya da USB belleğinizi takabileceğiniz bir de USB girişi bulunuyor. Çevre ile bağlantı kurmanızı sağlayacak olan Bluetooth 4.0 ve WI-FI bağlantısı ise cihazın kendisinde hazır bulunuyor.

 

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber