Asus, Fotoğraf Odaklı ZenFone Zoom’un Şubat Ayında 399 Dolardan Piyasaya Sürüleceğini Açıkladı.

  • Haberin Tarihi: 05/01/2016
  • Bu haber 8473 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Asus, Fotoğraf Odaklı ZenFone Zoom’un Şubat Ayında 399 Dolardan Piyasaya Sürüleceğini Açıkladı.

Cihaz 3X optik zoom ve süper çözünürlük özelliği ile geliyor.

Asus‘un en yeni akıllı telefonunun odak noktası fotoğraf çekmek. Firma ZenFone Zoom’u Pazartesi günü CES’de tanıttı ve bu akıllı telefonun 3X optical zoom lens’e sahip olan diğer cihazlar arasında “en ince” olanı olduğunu iddia ediyor. Bunu daha öncede duyduğunuzu düşünebilirsiniz; bunun sebebi de Asus‘un ZenFone’unun çıktığını geçen yıl CES’de duyurmasıve cihaz daha henüz ABD’ye geliyor.

ZenFone’da, fotoğrafın netliğini arttırmak için HOYA 10-element lens ayarlaması da mevcut. Bu fotoğraf hünerleri, yanlarında deri paneller bulunan 5mm’lik metalik tek parça bir telefon kasasının içinde saklı. 13MP’lik PixelMaster kameraya, firmanın söylediğine göre, çektiği 4 fotoğrafı yüksek çözünürlükteki tek bir fotoğrafa dönüştüren “Süper Resolution” modu da dahil. Tıpkı diğer yüksek segmentli cihazlar gibi ZenFone Zoom, optik fotoğraf dengesi kullanıyor.

asus zenfone zoom

ASUS

ZenFone Zoom’un hedef kitlesi çok iyi bir kamera tecrübesine telefonlarında sahip olmak isteyenler. İlk incelemede, cihazın 4GB’lık RAM’le ya 2.5GHz ya da 2.3GHz Intel Atom işlemcisine (modeline göre değişiklik gösteriyor) sahip olduğu görülüyor. 403 PPI piksel hassasiyet ve 5.5-inch’lik görüntü sayesinde fotoğraflara bakarken büyük miktarda ekran alanına sahip oluyorsunuz. 64GB ya da 128GB depo alanı mevcut, eğer isterseniz ekleyeceğiniz bir microSD kartla 128GB’lara varan ek depolama alanı elde edebilirsiniz. Bonus olarak, telefonu aldığınızda 2 yıl boyunca sahip olacağınız 100GB’lık Google Drive depolama alanı da hediye. Cihazın lansmanı Android Lollipop’la aynı anda yapılıyor olsa da Marshmallow’un gelip gelmeyeceğine dair bir bilgi yok. Amerika’da ZenFone Zoom Şubat ayının ilk günlerinde 399$’a piyasaya sürülecek.

Kişisel yorum: Birçok akıllı telefon alıcısı kameraya çok önem veriyor. Asus bunu farketmiş gibi görünüyor ve en son ürettiği cihazın performansının çok üst seviyede olduğunun sözünü veriyor. Cihazın deniz aşırı pazarda, tam olarak, geçen sene çıktıktan sonra Amerika piyasasına sanki yeni çıkmış gibi getirildiğini düşünecek olursak bu söze inanmak çok akıl karı değil.

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber