Apple 2015 Geliştirici Konferansı / Neler Bekliyoruz ?

  • Haberin Tarihi: 05/06/2015
  • Bu haber 1122 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Apple 2015 Geliştirici Konferansı / Neler Bekliyoruz ?

Dünya geliştiriciler konferansı yazılım, yazılım ve daha fazla yazılım.

Yeni iPhone yada iPad olmayacak bu konferansta Apple araba hiç olmayacak.

Cupertino, Kaliforniya tüketici elektroniği devi San Francisco 08-12 Haziran tarihleri arasında Dünya geliştiriciler konferansına ev sahipliği yapacak.

5000 Uygulama geliştirici pazar günü iki saatlik konuşmaya katılacak, tüm bunların yanı sıra 100`den fazla teknik oturum yapılacak. Şirket genellikle mobil ve bilgisayarlara güç veren iOS ve Mac OS hakkında konuşma yapacak.

Bu sefer muhtemelen iPhone ve iPad`ler için iOS 9 ve Mac`ler için 10.11 OS konuşulacak. Bu konferans bir sonraki işletim sistemi hakkında güçlü etki bırakabilmek için önemli rol üstleniyor.

iPhone ve iPad uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını Apple Watch içinde geliştirebilmek için orada olmaları oldukça önemli, insanlar 500 ile 17 bin dolar arasında ücret ödedikleri bir akıllı saat için beklentiye giriyorlar.

Pek çok geliştirici geleneksel olarak uygulamayı Android platformuna yapmadan önce iOS platformu için hazırlamayı tercih ediyor, çünkü Android cihazların çeşitli farklılıkları olabiliyor ve tek işletim sisteminde geliştirme başlamak onlar için daha kolay ve kãrlı.

Geliştiricilerin yüzde 62`si Android platformu yüzde 32`si Windows Phone için uygulama geliştiriyorken geliştirici ekiplerin yaklaşık yarısı iOS içinde uygulama geliştiriyor.

Şirketin Google Pay`e rakip olarak yeni ödeme sistemi olan Apple Pay hakkında konferansta bazı eklemeler olabilir.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber