Alienware Dizüstü Bilgisayarlara Harici Ekran Kartı Sunuyor!

  • Haberin Tarihi: 29/10/2014
  • Bu haber 1674 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Alienware Dizüstü Bilgisayarlara Harici Ekran Kartı Sunuyor!

Dell Alienware, dünyanın en ünlü oyuncu dizüstü bilgisayarlarını üretmesiyle biliniyor. Şirketin bu seneki laptopları ise, geleceğe dönük bir yatırım olarak tarihe geçebilir. Bugün duyurulan Alienware 13 laptop, , beraberinde sunulan bir aksesuar sayesinde, önümüzdeki 5 yıl boyunca rahatlıkla güncel kalacak gibi görünüyor.

Alienware Graphics Amplifier, şirketin yeni oyuncu laptop’u ile birlikte duyurulan ve harici ekran kartlarına destek veren bir grafik platformu. PC’ler için üretilen tam boy ekran kartlarını, şirketin oyuncu laptop’larında kullanmaya imkan sağlayan cihaz sayesinde, performanslar tavan yapacak.

Tıpkı bir bilgisayar kasası gibi, kendine özel 460 watt’lık bir güç kaynağına ve bir adet PCI Express x16 slotuna sahip olan grafik geliştirici, ısıl tasarım enerjisi (TDP) 375W’a kadar olan Nvidia ve AMD ekran kartlarının tümüne destek veriyor. Bu da, Nvidia GTX980 ya da Radeon HD R9 295X2 gibi kartların üreticinin yeni laptop’ına uyarlanabileceği anlamına gelmekte.

40 x 18 x 18 cm ebatlarındaki grafik iyileştirici, 300$’lık fiyatı ve yalnızca Alienware 13 laptopa uyumlu olan özel girişi ile, Dell müşterisi olmayan kullanıcıları kıskandırabilir.

Özellikle masaüstü bilgisayar yerine laptop satın alan kullanıcıların bu aksesuara ne kadar ilgi göstereceği siz kullanıcılara kalmış..

 

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber