Üç Boyutlu Yazıcı ile Otomobil Üretmek

  • Haberin Tarihi: 26/06/2015
  • Bu haber 1972 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Üç Boyutlu Yazıcı ile Otomobil Üretmek

Eminim herkes 3D Printer’lar (3 Boyutlu Yazıcı) ile ilgili az çok bir şeyler duymuştur. “3D Printer”ı Youtube’da arattığımızda karşımıza çıkan sayısız videoda, hayal gücünüzün elverdiği her şeyi üretilebildiğini görüyoruz.

Divergent Microfactories ise bu konuda çığır açacak bir atakla karşımıza çıkıyor. 3 Boyutlu Yazıcılar ile üretilen otomobiller! Yanlış duymadınız, daha birkaç yıl önce sadece bir otomobil fotoğrafı verebilen yazıcılar artık birer otomobil üretebilecek kadar gelişmiş durumda.

Divergent Microfactories Perşembe günü yaptığı tanıtımda, Blade adını verdiği ve tamamen 3D Printer ile üretilmiş olan aracı meraklıları ile buluşturdu. Firmadan yapılan açıklamada, otomobil endüstrisinde büyük sükse yaptıkları ve otomobil üretiminin yakın gelecekte çok farklı boyutlara ulaşabileceği belirtildi. Firma aynı zamanda, yılda 10,000 araç üretebileceklerini belirtti.

Firmanın ürettiği Blade hakkında bilgi vermek gerekirse; araç 700 beygirlik motoru sayesinde 0’dan 100 km/h’a sadece 2 saniyede ulaşabiliyor. Kasası tamamen metal olan aracın şasesi ise 3 boyutlu yazıcıda karbon fiber olarak üretilmiş.

Tabir-i caizse teknoloji korkunç bir şekilde gelişmeye devam ediyor. 3D araç üretiminin başarılı olup olmayacağını, otomobil endüstrisini alt-üst edip etmeyeceğini ise bize zaman gösterecek.

Bir Yorum Yazın

Sonraki Haber